velikost textu: A A A

Výluka

Oprava silnice v Rynolticích od 28.3.

17/03/22

(aktualizace 30.8.2022)

 

 

Vážení cestující,

Předpokládané ukončení rekonstrukce je naplánováno na 11.9.2022.

z důvodu dopravních omezení plynoucích z rekonstrukce silnice I/13 přes obec Rynoltice dojde od pondělí 28.3.2022 k následujícím úpravám jízdních řádů regionální autobusové dopravy:

Linka 75 (Rynoltice – Dolní Suchá - Hrádek n.Nisou): Odpolední spoje č.20 a 23 zastaví v obou směrech v zastávce Rynoltice, hřiště náhradou za zastávku Rynoltice,ObÚ

Linka 76  (Hrádek n.Nisou – Horní Sedlo - Rynoltice - Jablonné v Podj.): 

Odpolední spoje č.11, 12, 15 a 16, vedené v trase Hrádek n.Nisou - Rynoltice a zpět, zastaví v obou směrech v zastávce Rynoltice, hřiště náhradou za zastávku Rynoltice,ObÚ.

Linka 273 (Heřmanice - Jablonné v Podj. - Rynoltice - Dubnice - Stráž p. Ralskem): 

Spoje č.2, 4, 6 a 8 ve směru od Stráže p. Ralskem a Janovic do Jablonného v Podještědí, resp. Heřmanic, zastaví v zastávce Rynoltice, hřiště náhradou za zastávku Rynoltice,ObÚ. Spoje č.1, 3, 5 a 7 v opačném směru od Jablonného v P. do Janovic a Stráže p. Ralskem pojedou po pravidelné trase přes zastávku Rynoltice,ObÚ. 

 Na linkách 240; 273 a 440 ve směru na Jablonné v Podještědí a zpět bude v závislosti na pokračování stavebních prací docházet k dočasným přesunům stanovišť zastávky Rynoltice, Jednota do provizorní polohy na východním okraji obce (v blízkosti s křižovatkou silnice od Hrádku n. Nisou-Horního Sedla). 

Na lince 76 ve směru na Hrádek n. Nisou a zpět může rovněž v závislosti na pokračování stavebních prací dojít k dočasným přesunům stanovišť zastávky Rynoltice, Jednota do provizorní polohy na silnici III/2716 do blízkosti domu č.p.244, tj. cca 200 metrů od křižovatky směrem na Horní Sedlo.

Termíny přesunů stanovišť závisejí na postupu stavby.

 Ve středu 31.8. a poté v pátek 2.9.2022 vždy od cca 7:45 hod. bude uzavřen sjezd/ nájezd ve směru od/ do Janovic v Podještědí.

Denní spoje na lince 273 Stráž p.Ralskem - Dubnice - Janovice - Rynotlice - Jablonné v Podj. budou obousměrně objíždět místo uzavírky po "staré" silnici s nájezdem před Jítravou. Provoz bude fungovat podle stávajících výlukových jízdních řádů, avšak je nutné počítat s většími zpožděními. 
 
Ve čtvrtek 1.9.2022 a poté v sobotu 3.9.2022 vždy od cca 7:45 hod. bude uzavřen sjezd/ nájezd ve směru od/ do Hrádku nad Nisou (přes Černou Louži a Horní Sedlo).
Denní spoje linky 76 Hrádek n.Nisou - Horní Sedlo – Rynoltice – Jablonné v Podj. (po 7:30 hod.) budou ve směru od Hrádku n.Nisou ukončeny na Horním Sedle, v opačném směru budou výchozí z Horního Sedla. V úseku Horní Sedlo – Rynoltice – Jablonné v Podj. a zpět budou spoje linky 76 odřeknuty bez náhrady! Pro cesty mezi Jablonným v Podj., Rynolticemi a Hrádkem n.Nisou je v daném období nutné použít spojení přes Bílý Kostel, resp. Chrastavu.
Provoz ostatních linek bude zachován včetně obsluhy zastávky Rynoltice,Jednota; opět však bude nutné počítat se zpožděními v závislosti na aktuální dopravní situaci.

Upozorňujeme, že u všech linek může vlivem dopravních omezení docházet ke zpožděním spojů úměrně k hustotě provozu na dotčených komunikacích.

Výlukové jízdní řády:

75 Rynoltice-Dolní Suchá-Hrádek n.Nisou-Loučná-Hrádek n.Nisou

76 Hrádek n.Nisou-Horní Sedlo-Rynoltice-Jablonné v Podještědí

273 Heřmanice - Jablonné v Podještědí - Rynoltice - Dubnice - Stráž pod Ralskem

 

 

Omlouváme se za případné komplikace při Vašich cestách a děkujeme za pochopení.

 

 zpět