velikost textu: A A A

Aktualita

Co chystáme v JŘ: Spojení mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Jabloncem nad Nisou se zlepší

07/10/21

 

 

Vážení cestující,

 další téma v rámci připravovaných změn jízdních řádů, které blíže představujeme, je zlepšení spojení mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Jabloncem nad Nisou.

Přestože převážná část cestujících z Hodkovic nad Mohelkou dojíždí do Liberce, nepochybně se najdou i ti, kteří potřebují do zaměstnání, do školy, k lékaři či na nákup do Jablonce nad Nisou. Již v minulosti se ve spolupráci s Městem Hodkovice nad Mohelkou a společností Monroe podařilo zavést linku 150 spojující obě města a řešící zejména spojení na směny do Hodkovic a do škol v Jablonci nad Nisou. V návaznosti na připravované otevření mimoúrovňové křižovatky "Rádelský mlýn" pak Liberecký kraj (KORID LK) dále ve spolupráci s dopravcem BusLine LK, Dopravním sdružením obcí Jablonecka a Jabloneckou dopravní připravil od 12. prosince 2021 následující změny:

  1. Páteřní spojení mezi Hodkovicemi nad Mohelkou a Jabloncem nad Nisou zajistí (dálková) linka 900.
    • Poznámka: Dálkovou linku (číslo 190) dosud nebylo možné využít pro cestu z Hodkovic nad Mohelkou do Jablonce nad Nisou. To se však v rámci nové dopravní koncepce změní.
  2. Spojení na a z ranní směny v Jablonci zajistí nově prodloužená linka 115 (dvěma páry spojů - jeden brzy ráno, druhý odpoledne).
    Protože linka 115 v tomto případě opouští oblast DSOJ, platí pro uvedené spoje do Hodkovic relační jízdné do zóny 1020.
  3. Spojení na třísměnný provoz v Hodkovicích a školní spoj z Hodkovic nad Mohelkou do Jablonce nad Nisou bude i nadále zajišťovat linka 150.

Kromě výše uvedených přímých pozitivních dopadů se zlepší také spojení z Českodubska do Jablonce nad Nisou, ale také z Hodkovic nad Mohelkou (a okolí) směrem na Tanvaldsko a dále do Jizerských hor a Krkonoš.

 

Věříme, že veřejné dopravě zachováte svou přízeň a že nová nabídka spojení osloví také nové cestující!

 

vytisknout

 zpět