velikost textu: A A A

Aktualita

Posílení kapacity linky 141 Liberec - Jablonec nad Nisou

07/06/21

Od pondělí 7. června začal dopravce BusLine LK vypravovat na meziměstskou linku 141 Liberec - Jablonec nad Nisou velkokapacitní autobusy Solaris Urbino 15 LE. 

Třínápravové autobusy o délce 15 metrů mají kapacitu 107 cestujících, z toho 55 + 2 (sklopná sedadla) míst je k sezení. Vozidla jsou vyrobena v roce 2014 a původně jezdila v Ústeckém kraji. Z kvalitativního hlediska splňují náročné požadavky na současné standardy. Například nízkopodlažní nástup a výstup, výklopná rampa pro nájezd invalidních vozíků, prostor pro přepravu kočárků, sedadla s vysokým opěradlem, klimatizace prostoru pro cestující, elektronický informační systém. Pro provoz v síti IDOL byla provedene změna barevné kombinace do jednotného designu IDOL. 

Dopravce tím naplňuje požadavky na zvyšování kvalitatitivní úrovně spojení v relaci, kde linka 141 splňuje nejen funkci meziměstské dopravy, ale v rámci integrovaného systému posiluje vnitřní dopravu obou měst. Výpravou patnáctimetrových Solarisů se tak doplňují velkokapacitní autobusy IVECO Crossway LE 14,5M, který zde již delší čas provozuje dopravce ČSAD Liberec.

Linka 141 tvoří spolu s vlakem a tramvajovou dopravou soubor navzájem se doplňujících spojení. Autobus zajišťuje v první řadě rychlé přímé spojení Liberce s největším jabloneckým sídlištěm Mšeno a dále Jabloneckými Pasekami, terpve až poté obsluhu centra. Zejména na území Jablonce nad Nisou je pak využívána jako vnitroměstský spoj. V provozu je celotýdenně a v dopravní špičce školních dnů jezdí v intervalu 15 minut. 

  

 

         

vytisknout

 zpět