velikost textu: A A A

Aktualita

Skibusy na Bedřichov vyjedou od pondělí 30.12.2019

27/12/19

(aktualizace 30.12.2019)

Vážení cestující,

od pondělí 30.12.2019 je zahájen provoz na "zimní" autobusové lince 145 IDOL na trase Liberec - Bedřichov - Janov n.Nisou,Hrabětice a zpět. (v úseku Bedřichov - Hrabětice pouze vybrané spoje o víkendech a státních svátcích).

Ve všech spojích této linky v úseku Liberec,autobusové nádraží až Bedřichov,stadion platí cena jízdného jako v zóně Liberec

  • Cestující s nahranou Časovkou pro zónu 0001 "Liberec" na kartě Opuscard nahlásí řidiči, že má platnou Časovku a přiloží na výzvu k odbavovacímu zařízení ke kontrole.
  • Jednotlivé jízdné si cestující kupuje u řidiče v hotovosti nebo z elektronické peněženky na Opuscard.
  • V  autobusech linky 145 neplatí papírové a SMS jízdenky DPmLJ (MHD).

Jízdní řád linky 145 ke stažení

Od středy 1.1.2020 dojde rovněž k zahájení rozšířeného provozu spojů linky 650 IDOL Frýdlant - Hejnice - Bílý Potok,Smědava (o víkendech a státních svátcích v době od 8:25 do 16:25 jedou spoje mezi zastávkami Hejnice,aut.st. - Bílý Potok,Smědava každou hodinu).

Jízdní řád linky 650 ke stažení

V oblasti západních Krkonoš je aktuálně v provozu linka 993 "skibus" Jilemnice - Vítkovice - Horní Mísečky. Na této lince je umožněna bezplatná přeprava. Provoz dalších zimních turistických linek v této oblasti zahájí dopravce BusLine LK, s.r.o. v závislosti na vývoji povětrnostní situace a aktuálních sněhových podmínek.

Jízdní řád linky 993 ke stažení

 

Každý cestující má nárok na bezplatnou přepravu jednoho páru lyží s hůlkami nebo jednoho snowboardu (viz bod 7.7. Smluvních přepravních podmínek). Každý cestující je však povinen jednat tak, aby nezpůsobil poškození vozidla a nezpůsobil ostatním spolucestujícím újmu na zdraví či poškození/ znečištění oděvu.

Upozorňujeme, že z důvodu bezpečnosti lze vyloučit z přepravy osoby v botách určených pro sjezdové lyžování (neplatí pouze pro skibusy s bezplatnou přepravou, tj. linky 992 Jablonec n. Jizerou - Rokytnice n.Jizerou,Horní Domky a 993 Jilemnice - Vítkovice - Horní Mísečky, viz bod 10.5. Smluvních přepravních podmínek).

Širší přehled nabídky spojů pro zimní volnočasové aktivity najdete v sekci"turistika - zimní sezóna" 

S plánováním vašich výletů pomůžou informační letáčky 

Souhrnná brožurka Bedřichov a Smědava, zjednodušené jízdní řády
zobrazuje stav v plném provozu za vhodných sněhových podmínek, spoje s omezením vyznačeny

Souhrnná brožurka Tanvaldsko a západní část Krkonoš, zjednodušené jízdní řády
zobrazuje stav v plném provozu za vhodných sněhových podmínek, spoje s omezením vyznačeny

vytisknout

 zpět