velikost textu: A A A

Aktualita

Obnovení provozu vlaků do Polska (Szklarska Poręba Górna)

14/01/21

Aktualizujeme informaci ohledně obnovení provozu vlaků z Harrachova do Szklarské Poreby. K níže uvedené aktualitě je přidáno upozornění o aktuálním vývoji epidemických opatření v Polsku.
 
Od pondělí 18. ledna 2021 se obnovuje provoz vlaků linky L1 v úseku Harrachov - Szklarska Poręba Górna a opačně v plném rozsahu dle platného jízdního řádu. Provoz vlaků do Polska byl z důvodu negativního epeidemického vývoje na obou stranách hranice zastaven 9. listopadu 2020 a termín ukončení přerušení provozu musel být prodlužován. Provoz se tak obnovuje po více jak dvou měsících. 
 

Upozornění:

Text Ministerstva zahraničí: "Od 28. prosince 2020 platí na polských hranicích nová omezení týkající se prevence COVID-19. Lidé cestující hromadnou dopravou jsou po překročení hranice povinni absolvovat 10ti denní karanténu. Výjimku z karanténní povinnosti mají mj. i osoby s potvrzením o provedeném očkovaní proti COVID-19 a nově i občané EU/EEA a CH v případě tranzitu do domovské země nebo země pobytu".
Ačkoli dle původní informace mělo toto opatření skončit, došlo k jeho prodloužení. Na polské straně se nepodařilo získat jednoznačnou odpověď, zda existuje výjimka. Aktuálně je tedy nutné na situaci pohlížet tak, že cestující, jehož cíl cesty končí v Polsku (nepokračuje dále formou tranzitu), podléhá povinnosti nástupu do karantény. Za daných podmínek tedy není vhodné využívat vlakové spojení ve směru z České republiky. 

Podrobné informace o opatřeních v Polsku najdete zde (v polském jazyce)

 

vytisknout

 zpět