velikost textu: A A A

Aktualita

Trilex s novými vozidly

23/04/15

Trilex jezdí z Liberce do Žitavy a Varnsdorfu s novými vlakovými soupravami, hledá se jeden kmotr

Nový typ vozidel je od neděle 12. dubna novinkou flotily Trilex na linkách mezi Libercem, Žitavou a Varnsdorfem resp. Seifhennersdrofem/Rybnistěm.
Regionální doprava má od neděle 12. dubna novou flotilu Trilex na linkách mezi Libercem, Žitavou a Varnsdorfem resp. Seifhennersdrofem/Rybništěm. Na této lince jsou nově nasazeny čtyři jednotky typu Regio Shuttle a jedna jednotka typu Desiro.
Čtyři jednotky Regio Schuttle již nalezly své kmotry v regionu:
1. Science Center iQLANDIA,
2. Pivovar KOCOUR,
3. město Drážďany,
4. Ještěd.
„Tyto čtyři jednotky svým vnějším vzhledem ostatní jednotky flotily Trilex výrazně převyšují a jsou dobrou posilou pro region,“ zdůraznil krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník.
Podle jednatelky Korid LK Stanislavy Jakešové páté vozidlo na svého kmotra ještě čeká. „Zájemci se mohou s důvěrou obrátit na Trilex,“ vyzývá jednatelka.
Další výhodu nově nasazovaných jednotek popisuje Robert Aschenbrenner, manažer dopravních smluv spol. Länderbahn.
„S jednotkami typu Regio Shuttle můžeme v hlavních přepravních časech mezi Hrádkem nad Nisou a Libercem v případě spojení více vozů nabídnout více míst k sezení nežli mají Desira,“ prozradil manažer a připomněl, že vozidla oslovují svou vysokou kvalitou a svým designem.
Všechny vozy jsou také klimatizovány a bezbariérový vstup umožní snadné nastupování také osobám se sníženou pohyblivostí.
„Navíc jsou zde k dispozici speciální místa s bezprostředním přístupem k bezbariérovým toaletám. Víceúčelová část nabízí dostatečný prostor pro dětské kočárky, jízdní kola a zavazadla,“ popsal Robert Aschenbrenner

 

vytisknout

 zpět