velikost textu: A A A

Aktualita

Do navrhovaných jízdních řádů je doplněna linka L12 | Smržovka - Josefův Důl (trať 034)

09/07/15

Vážení cestující,

 

ve spolupráci s dopravcem České dráhy, a.s. připravila společnost KORID LK pro trať 034 Smržovka – Josefův Důl návrh jízdního řádu, který navazuje na upravenou koncepci tratě Liberec – Tanvald.

Návrh JŘ je založen na následujících principech, které byly projednávány s dotčenými městy a obcemi:

  1.  základem je interval 60 min. v průběhu celého dne (až na výjimky – viz body 2 a 3)
    • odjezdy vlaků ze Smržovky vždy cca v X:13 (přípoj od Liberce a Jablonce n.Nis., ve špičkách prac. dní také od Tanvaldu)
    •  příjezdy do Smržovky cca v X:40 (přípoj ve směru Jablonec n.Nis. a Liberec, ve špičkách pracovních dní také do Tanvaldu)
  2. vložené vlaky v ranní špičce zkracující interval na 30´ (Smržovka příj.: X:10, X:40; odj. X:13, X:43) pro optimální dojezdové časy v Liberci, Jablonci n. N. a Tanvaldě
  3. vložené nebo posunuté vlaky během přepravního sedla v prac. dny a o víkendu v časové návaznosti na spojení ve/ze směru Tanvald, prioritně s vazbami na dálková spojení směr Praha a Hradec Králové

 

Dále doplňujeme, že pro realizaci navrženého jízdního řádu je po projednání se Správou železniční dopravní cesty, s.o. (SŽDC) potřeba několik úprav na infrastruktuře. Liberecký kraj se SŽDC intenzivně jedná o tom, aby tyto úpravy proběhly co nejdříve.

Pokud však požadované úpravy neproběhnou v letošním roce, je připravena záložní varianta označená jako varianta II (vlak+bus), v jejímž rámci budou některé spoje nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v režii ČD. Toto opatření je jediné, v jehož rámci lze zohlednit pravidelné návaznosti do/z Jablonce n.Nis. a ve vybraných časech také do/z Tanvaldu.

 

Žádáme cestující primárně o připomínky k variantě I (vlak), neboť záložní varianta č. II bude od této odvozena.

 

Děkujeme za pochopení a za spolupráci.

vytisknout

 zpět