velikost textu: A A A

Aktualita

Přípravy na změny Tarifu IDOL s platností od 1. září 2018 jsou v plném proudu.

18/07/18

V druhém červencovém týdnu proběhlo pracovní setkání zástupců koordinátora dopravy KORID LK, odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje a dopravců zapojených do integrovaného dopravního systému IDOL. Předmětem jednání byla příprava na změnu Tarifu IDOL v souvislosti se zavedením jednotných slev pro děti, studenty a seniory. Nejde jen o aplikaci nového Výměru Ministerstva financí do ceníku jízdného, ale o celkovou úpravu tarifu, který bude významněji aktualizován.

Stručný výtah změn v Tarifu IDOL od 1. září 2018:

  • Dojde ke sjednocení nároku na slevu 75% ze základního jízdného pro děti od 6 do 18 let věku, studenty do 26 let věku, seniory od 65 let a držitele průkazu ZTP a ZTP/P.
  • Zanikne současný stav, kdy platí jiná výše slevy pro každou skupinu, nebo jen po určité období.
  • Zvláštní nabídka pro seniory nad 70 let zůstane zachována, byť jde nad rámec nařízených slev.
  • Změní se celková nabídka sortimentu časových jízdenek pro všechny skupiny cestujících (tedy i obyčejné), s důrazem na zvýhodnění pravidelných cestujících a cestujících využívajících platbu kartou Opuscard (sleva od cca 20%).
  • Novinkou budou tzv. „Síťovky IDOL“ pro cestování po celém Libereckém kraji nebo zavedení ročních relačních „Časovek IDOL“. 
  • U vybraných zón se upravují vzdálenosti tarifních hran (mění se cena jízdného ve vybraném úseku).  

Zainteresovaní pracovníci dopravců a koordinátora dopravy během prázdnin připravují jednu z nejvýznamnějších tarifních změn integrované dopravy. Do zahájení je nutné vyřešit nejen nově vzniklé smluvní vztahy v souvislosti s kompenzacemi, technické náležitosti s přeprogramováním prodejních a odbavovacích zařízení, ale také proškolit personál kontaktních míst a připravit informační materiály pro cestující, aby si snadno mohli vybrat pro ně nejvýhodnější nabídku.      

 
Přehled aktualizovaných tarifních vzdáleností a ceník IDOL (kliknutím na obrázek se zobrazí v plné velikosti).

 

Související informace o změnách jízdného v zónách IDOL s MHD:

 

vytisknout

 zpět