velikost textu: A A A

Aktualita

Erťák na posledním letošním krkonošském cyklobusu

28/09/16

Ve středu 28.9.2016 byl v rámci ukončení sezóny Krkonošského cyklobusu na linku 670990 dopravcem BusLine a.s. nasazen historický autobus Škoda 706 RTO Jelcz. Měl jsem to štěstí usednout za volant tohoto nádherného vozu, před kterým stála výzva v podobě zdolání 250 km horského terénu. Linka je vedena z Harrachova hned přes čtyři vrcholky – Rezek, Benecko, Hoffmanovu boudu na nejvyšší bod Pomezní boudy. Vzhledem k roku výroby „Erťáčka“ -1968, se nemohlo ponechat nic náhodě a před výjezdní příprava nás obou musela proběhnout svědomitě.

V 6:15 hodin zařehtalo všech 160 koní pod kapotou a vydalo se na bezmála 5 hodinovou cestu do cílové stanice v Horní Malé Úpě. Bylo krásné vidět otáčející se lidi na chodnících, mávat protijedoucím vozům, ale hlavně poslouchat vzpomínky nastupujících cestujících. V takovýto okamžik se chlapy mění v kluky a ženy ve školačky, které vzpomínají „jak je přesně takový autobus vozil do školy“. Byla to nádherná shledání a krásné popovídání si. Do konečné stanice jsem přijel s menším zpožděním, ale to v tento den nikomu nevadilo, neboť srdce všech byla naplněna jistou dávkou nostalgie, vzpomínek a radosti.

Jsem šťastný, že mohu usedat za volant tohoto krasavce, který i po tolika letech neztrácí nic na své kráse a dovede stále dělat to, proč byl stvořen - dovést lidi do cíle.

řidič Rostislav Mocko

(mimojiné jeden z členů nového Centrálního dispečinku IDOL).

 

 zpět