velikost textu: A A A

691 Świeradów-Zdrój (CZ)

 

  COVID-19 Německo COVID-19 Polsko  

27.4.2022

Snížení výše slev ze 75% na 50% pro děti (6-18), studenty do 26 let a seniry 65+ vychází z Cenového výměru Ministerstva financí České republiky s platností od 1.4.2022, který upravuje státem nařízené slevy ve veřejné dopravě v České republice.

 

Linka 691 spojuje Hrádek nad Nisou, Zittau a Bogatyniu přes Frýdlant s turistickou destinací Świeradów-Zdrój na polské straně Jizerských hor. Tvoří jedinečné dopravní spojení atraktivních turistických cílů v německé Žitavě, českém Frýdlantském výběžku a polské Bogatynii nebo Świeradówu.

V kombinaci s přestupy na vlaky je nabídka spojení mnohem výraznější např. s Libercem či směrem na Drážďany. 

Cena jízdného a jak jízdenku koupit?

Ve vozidle u řidiče

Jízdenky zakoupené ve směru do Zittau jsou přestupní na linky MHD Zittau, a to s časovou platností po dobu 30 min. od příjezdu do Zittau. Na jiné dopravní prostředky nejsou papírové jízdenky pro linku 691 přestupné.

Na lince platí integrovaný tarif IDOL včetně výhod při platbě Opuscard.

Na lince jsou uznávány a prodávány jízdenky EURO-NISA-Ticket+,

Je znávána jízdenka MHD Zittau (platná v době nástupu do vozidla a to pouze do Bogatynii).

Stáhněte si informační letáček s jízdním řádem a tipy na výlet.

Ceny jízdného v běžném tarifu IDOL zjistíte v našem tarifním počítadle.

 

 

 

 

 

 

 Co mohu turistickou linkou 691 navštívit?

Město Zittau je saské město ležící na trojmezí Česka, Polska a Německa. Někdejší prosperita města, která se odvíjela zejména od plátnictví a pivovarství, je patrná z historického centra města. Stejně tak je zde zřejmý vliv všech tří zemí a jejich kultur. V Žitavě se nezapomeňte svézt úzkokolejkou!

 

 

Město Frýdlant se nachází na okraji Jizerských hor ve Frýdlantském výběžku. Historické jádro Frýdlantu bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Navštívit zde můžete státní hrad a zámek, Městské muzeum Špitálek či Frýdlantský betlém.

Bogatynia je polské město proslulé zejména z architektonického hlediska díky tzv. “lužickému komplexu”, což je soubor podstávkových domů. Mezi další památky, které stojí za to vidět, patří například novogotický kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

Świeradów-Zdrój. Nejstarší zmínka o městě, přesněji o hospodě Fegebeutel, podle níž byla pojmenována místní osada pastýřů a dřevorubců, pochází z roku 1337. Město proslulo zejména v oblasti lázeňství a dodnes nabízí turistické aktivity s moderním lázeňstvím spojené. Ve městě Świeradów-Zdrój se nachází i kabinková lanovka, od jejíž horní stanice se můžete vydat na vrchol Smrku či po hřebenech Jizerek i nedalekých Krkonoš.

  

 

 

 

 

TWP3 Wroclaw (22.7.2020): Autobusem po polsko-czesko-niemieckim pograniczu

MDR Sachsen (30.7.2020): Neuer Linienverkehr im Dreiländereck ab Zittau

Saechsische Zeitnung (31.7.2020): In 90 Minuten durch drei Länder

Český rozhlas (1.8.2020): Trojzemí o víkendech propojila nová linka. Trasa autobusu vede přes hranice všech sousedících států

ČTK (1.8.2020): Z Hrádku nad Nisou vyjela poprvé nová linka přes tři země

Muzyczne Radio Jelenia Góra (3.8.2020): Nowe połączenie autobusowe na trójstyku granic!

Radio Zett _Zittau (22.8.2020): Mit dem Linienbus ins Isergebirge

vytisknout

 zpět