velikost textu: A A A

691 Świeradów-Zdrój (CZ)

  COVID-19 Německo COVID-19 Polsko  

8.6.2021

Od soboty 7.11.2020 je do odvolání přerušen provoz na lince 691. Důvodem jsou překážky ve volném cestování přes hranice v Trojzemí. Termín předpokládaného obnovení provozu byl po dohodě s partnery stanoven na sobotu 1.5.2021 a následně posunut na 3.7.2021.

Linka 691 spojuje Hrádek nad Nisou, Zittau a Bogatyniu přes Frýdlant s turistickou destinací Świeradów-Zdrój na polské straně Jizerských hor. Tvoří jedinečné dopravní spojení atraktivních turistických cílů v německé Žitavě, českém Frýdlantském výběžku a polské Bogatynii nebo Świeradówu.

V kombinaci s přestupy na vlaky je nabídka spojení mnohem výraznější např. s Libercem či směrem na Drážďany. 

Cena jízdného a jak jízdenku koupit?

Ve vozidle u řidiče

Jízdenky zakoupené ve směru do Zittau jsou přestupní na linky MHD Zittau, a to s časovou platností po dobu 2 hodin od okamžiku zakoupení. Na jiné dopravní prostředky nejsou jízdenky pro linku 691 přestupné.

Při nástupu se uznávají platné jízdní doklady zakoupené mimo vozidlo linky 691:

  • EURO-NISA-TICKET (nezáleží na tom, v jaké zemi byl doklad zakoupen),
  • Celosíťový jízdní doklad IDOL nahraný na Opuscard (1, 7, 30, 90 a 366 denní),
  • Jízdenka MHD Zittau (platná v době nástupu do vozidla a to pouze do Bogatynii).

 

 

 

 Co mohu turistickou linkou 691 navštívit?

Město Zittau je saské město ležící na trojmezí Česka, Polska a Německa. Někdejší prosperita města, která se odvíjela zejména od plátnictví a pivovarství, je patrná z historického centra města. Stejně tak je zde zřejmý vliv všech tří zemí a jejich kultur. V Žitavě se nezapomeňte svézt úzkokolejkou!

 

 

Město Frýdlant se nachází na okraji Jizerských hor ve Frýdlantském výběžku. Historické jádro Frýdlantu bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Navštívit zde můžete státní hrad a zámek, Městské muzeum Špitálek či Frýdlantský betlém.

Bogatynia je polské město proslulé zejména z architektonického hlediska díky tzv. “lužickému komplexu”, což je soubor podstávkových domů. Mezi další památky, které stojí za to vidět, patří například novogotický kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

Świeradów-Zdrój. Nejstarší zmínka o městě, přesněji o hospodě Fegebeutel, podle níž byla pojmenována místní osada pastýřů a dřevorubců, pochází z roku 1337. Město proslulo zejména v oblasti lázeňství a dodnes nabízí turistické aktivity s moderním lázeňstvím spojené. Ve městě Świeradów-Zdrój se nachází i kabinková lanovka, od jejíž horní stanice se můžete vydat na vrchol Smrku či po hřebenech Jizerek i nedalekých Krkonoš.

  

 

 

 

 

TWP3 Wroclaw (22.7.2020): Autobusem po polsko-czesko-niemieckim pograniczu

MDR Sachsen (30.7.2020): Neuer Linienverkehr im Dreiländereck ab Zittau

Saechsische Zeitnung (31.7.2020): In 90 Minuten durch drei Länder

Český rozhlas (1.8.2020): Trojzemí o víkendech propojila nová linka. Trasa autobusu vede přes hranice všech sousedících států

ČTK (1.8.2020): Z Hrádku nad Nisou vyjela poprvé nová linka přes tři země

Muzyczne Radio Jelenia Góra (3.8.2020): Nowe połączenie autobusowe na trójstyku granic!

Radio Zett _Zittau (22.8.2020): Mit dem Linienbus ins Isergebirge

vytisknout

 zpět