velikost textu: A A A

Aktualita

Posílení spojů mezi Libercem a Prahou

14/12/21

Mezi Prahou, Mladou Boleslaví a Libercem jezdí zhruba každou hodinu ve špičkách a každé dvě hodiny ve všední dny i o víkendu linka 345.

Výraznější změny v autobusové dopravě jsou také z důvodu propojení integrované dopravy mezi Libereckým, Středočeským krajem a Prahou.  Od neděle zajišťuje spojení Liberecka s Mladoboleslavskem nově linka 345, která bude pokračovat až do Prahy.
Linka nabízí propojení mezilehlých měst a obcí s Prahou a současně doplňuje expresní linky v časech, ve kterých v provozu nejsou.Část spojů (1 pár v pracovní dny, 2 páry o víkendu) z Liberce pokračuje jako linka 630 směrem na Frýdlantsko. A  tak o víkendu vzniká přímé spojení do severní části Jizerských hor.  Také díky této lince vznikl nový noční spoj z Prahy v 0:25 do Liberce a ranní ve 3:57 v pracovní dny, resp. v 5:08 o víkendu do Prahy. Linka 345 je navíc zajištěna převážně bezbariérovými nízkopodlažními vozidly, které umožňují přepravu cestujících na invalidním vozíku. Tato linka je zařazena do integrovaných dopravních systémů IDOL i PID, kde IDOL platí až do Mladé Boleslavi a PID do Paceřic.

 

 

 zpět