velikost textu: A A A

Výluka

Uzavírka Vítkovské ul. v Chrastavě

29/04/21

Vážení cestující,

 
z důvodu plánované uzavírky ulice Vítkovská v Chrastavě dochází od soboty 1.května* do odvolání k následujícím změnám v linkové autobusové dopravě:
  • na lince 70 (Liberec - Chrastava - Horní Vítkov) budou všechny spoje v úseku Chrastava - Horní Vítkov a zpět zajišťovány nízkokapacitním autobusem. V zastávce Chrastava,aut.nádraží je zajištěn přestup do autobusů směr Liberec a opačně.  Z technologických důvodů dochází v některých případech (zejm. v pracovní dny ráno a dopoledne) ke změnám časových poloh spojů mezi Chrastavou a Horním Vítkovem, viz odkaz na výlukový jízdní řád.
  • na lince 73 (Oldřichov na Hr. - Hrádek n.Nisou - Václavice - Chrastava) bude většina spojů ode dne vyhlášení* v úseku Václavice,obratiště - Chrastava,aut.nádr. a opačně vedena po objízdné trase zpět přes Václavice až po nájezd na silnici I/35 u pískovny a dále po silnici I/35 do Chrastavy. Zastávky Chrastava,,Dolní Vítkov,Na kopci; Chrastava,rozc.Vítkov 1.0 a Chrastava,Vítkovská (pouze ve směru do Václavic) budou obsluhovány v pracovní dny pouze dopoledními spoji č.7 a 10 a většinou spojů o víkendech (vyjma nově zavedeného ranního spoje č.302 a večerních spojů č.108 a 110). Víkendové spoje č.103, 105 a 107 ve směru Hrádek nad Nisou - Chrastava pojedou v celé trase cca o hodinu později, v Chrastavě navazují na linku 440 z Nového Boru do Liberce. U ostatních spojů v pracovní dny i o víkendech dochází k menším časovým posunům do 10 minut.
  • na lince 689 (Sieniawka - Hrádek n.Nisou - Chrastava - Liberec,prům.zóna Jih) pojedou v pracovní dny spoje č.1, 4, 5, 6 a nedělní spoj č.106 ode dne vyhlášení* v úseku Václavice,obratiště - Chrastava,aut.nádr. a opačně po objízdné trase zpět přes Václavice až po nájezd na silnici I/35 u pískovny a dále po silnici I/35 do Chrastavy. Zastávky Chrastava,,Dolní Vítkov,Na kopci; Chrastava,rozc.Vítkov 1.0 a Chrastava,Vítkovská (pouze ve směru do Václavic) touto linkou nebudou obsluhovány, cestující musejí použít nejbližší zastávky Václavice,obratiště nebo Chrastava,aut.nádr.
Výlukové jízdní řády ke stažení:
 
*Z důvodu posunu harmonogramu prací, který byl oznámen až po uzávěrce změn jízdních řádů, pojedou autobusy mezi Václavicemi a Chrastavou do reálného zahájení uzavírky po své stálé trase, ale již podle výlukových jízdních řádů.
 
Omluvte prosím případné komplikace.
Děkujeme za pochopení.

vytisknout

 zpět