velikost textu: A A A

Turistické jízdenky

Pro turisticky zaměřené cestování v Libereckém kraji nebo Euroregionu Nisa nabízíme dvě varianty jednodenních jízdenek, každá s volbou pro jednotlivce nebo skupiny.

 Síťovka IDOL - cestování po Libereckém kraji s kartou Opuscard

Platí v jeden konkrétní den od okamžiku zakoupení (u řidiče, u průvodčí ve vlacích zapojených do IDOL, v pokladnách a automatech železničních dopravců v IDOL, kontaktním místě IDOL) nebo lze nahrát na kartu Opuscard v předprodeji až 60 dní dopředu.

  • Pro jednu osobu za 140,- Kč (na osobní nebo anonymní kartě) nebo zlevněná (6-18 let, student 18-26 let, senior 65+) za 35,- Kč (jen na osobní kartě).
  • Pro skupinu 2-5 osob bez rozdílu věku za 300,- Kč (na osobní nebo anonymní kartu)

Jízdenku nahranou na Opuscard lze využívat v Libereckém kraji ve všech spojích zapojených do IDOL včetně MHD a také s přesahem do sousedních regionů, kde platí IDOL.


 Papírové jízdenky EURO NISA TICKET+ 
 
Mezinárodní síťové jízdenky lze využít nejen u smluvních dopravců sítě IDOL na území Libereckého kraje, ale také u dopravců v Německu v oblasti dopravního svazu ZVON (Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien), Polsku na území Euroregionu Nisa, a také ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji na autobusových linkách 401-410 a vybraných úsecích železničních tratí 081, 083, 084, 085, 089.
Na vybraných dopravních prostředcích může být vyžadován poplatek dle ceníku dopravce (Žitavská úzkokolejka, lanovka na Ještěd).
 
Platí v den zakoupení do 4:00 hodin následujícího dne (u varianty jednodenní), nebo tři dny včetně dne zakoupení do 4:00 hodin čtvrtého dne (u varianty třídenní). Lze zakoupit u řidiče, na pokladně ČD, u průvodčích železničních dopravců v IDOL nebo kontaktním místě IDOL. Jízdenku nelze zakoupit v předprodeji.
 
Nabízené varianty jízdenek:
  1 denní jízdenka 3 denní jízdenka
EURO NISA TICKET + 1 (pro jednu osobu) 260,- Kč 600,- Kč
EURO NISA TICKET + 2 (pro dvě osoby) 390,- Kč 900,- Kč
EURO NISA TICKET + 3 (pro tři osoby) 430,- Kč 1 000,- Kč
EURO NISA TICKET + 4 (pro čtyři osoby) 470,- Kč 1 100,- Kč
EURO NISA TICKET + 5 (pro pět osob) 510,- Kč 1 200,- Kč
EURO NISA TICKET +  kolo/pes (pro přepravu kola nebo psa) 90,- Kč  

Ke každé jízdence je možná přeprava dvou dětí věku 6-14 let (včetně) zdarma.

 
 Doplňkové informace jídenky EURO-NISA-TICKET

 

 
 

 

vytisknout

 zpět