velikost textu: A A A

Výluka

Uzavírka "Pojizerky" v Hájích n. Jiz.

16/06/15

Brožura ke stažení ZDE

 

Vážení cestující,

od středy 1. 7. 2015 pravděpodobně do 9. 10. 2015 je naplánována rekonstrukce silnice v Hájích n. jiz. - Loukově (tzv. Pojizerka). Oprava tohoto krátkého úseku se významně dotkne autobusové dopravy. Rekonstruovaným úsekem je trasována páteřní linka Libereckého kraje číslo 960 Jilemnice - Semily - Železný Brod - Jablonec n. Nis. - Liberec.

 

Popis dopravních opatření:

Linka 960 bude všemi spoji odkloněna přes Košťálov a Kundratice a většina spojů zastaví na všech zastávkách po trase.

Semilská strana bude obsloužena linkou 505 Semily - Benešov u Semil, která bude prodloužena do Loukova, kde se u hřiště otočí. Souhrnný rozsah spojů bude nižší než ve stadardních jízdních řádech (Benešovem projede v jednom čase vždy pouze jeden spoj - buď po horní trase kolem školy, nebo spodem přes Podmošnu). Spojení z Benešova u Semil do Jilemnice bude zajištěno s přestupem v Semilech (uzel v X:30).

Jilemnická strana bude obsloužena modifikovanou linkou 962 Jilemnice - Semily. Technologie obsluhy je volena okružními spoji v obou směrech tak, aby v Mříčné navazovala linka 960 - ráno do Semil, odpoledne ze Semil. Časy příjezdů a odjezdů z/do Jilemnice tak budou odlišné oproti standardním jízdním řádům. Vybrané mimošpičkové spoje linky 962 budou vedeny až do Semil. Spojení z této strany do Semily bude zajištěno s přestupem v Mříčné.

 

Návrhy jednotlivých jízdních řádů jsou ke stažení zde.

 

Souhrnné jízdní řády pro relace:

  • Liberec - Semily - Jilemnice (linka 960)
  • Loukov - Benešov - Semily
  • Háje n. Jiz. - Dolní Sytová - Jilemnice
  • Libštát - Košťálov - Semily

jsou ke stažení zde.

Informační leták k uzavírce je ke stažení zde.

vytisknout

 zpět