velikost textu: A A A

Aktualita

Dočasné omezení kvality vlaků na Frýdlantsko

06/06/19

Vázení cestující,

dopravce České dráhy, a. s. od 7. června 2019 do 30. června 2019 musí přistoupit k dočasnému snížení kvality služeb na Jizerskohorské železnici vzhledem k nedostatečnému počtu provozuschopných vozidel typu Stadler "Regiospider". Důvodem je kumulace kolizí na přejezdech, plánovaných i neplánovaných oprav techniky.

V uvedeném období zajistí České dráhy, a.s. provoz na linkách L6 Liberec - Černousy, L61 Liberec - Jindřichovice pod Smrkem a L62 Liberec - Bílý Potok pod Smrkem náhradními vozidly typu "Regionova" s nižším podílem nízkopodlažního prostoru. Některá náhradní vozidla navíc nebudou vybavena prodejním automatem a znehodnocovači jízdenek. V těchto případech budou cestující odbaveni bez přirážky ve vlaku.

Tato uvedená opatření umožní zachovat bez omezení ostatní související přepravní nabídku, tj přímé vlaky do Bílého Potoka pod Smrkem a Jindřichovic pod Smrkem nebo přestupní vazby na regionální autobusové linky ve Frýdlantském výběžku. Na vlacích linky L1 směrem na Tanvald bude rozsah kvality služeb a kapacity vozidel zachován bez omezení.. 

Liberecký kraj, který dopravu na Jizerskohorské železnici objednává, se cestujícím omlouvá a jedná s dopravcem o nápravě.

 Tisková zpráva zde ... 

 

Motorový vlak "Regionova"

 

Ve vozidlech bez automatu a znehodnočovače je cestující odbaven bez příplatku (platí pro linky L6, L61 a L62).

 

vytisknout

 zpět