velikost textu: A A A

Aktualita

Za neodjeté spoje ČSAD Liberec odškodní cestující

31/01/17

Vážení cestující,

 

informujeme vás, že ČSAD Liberec po dohodě s Libereckým krajem odškodní cestující, kterých se v minulých dnech a týdnech dotkly výpadky spojů nebo zpoždění větší než třicet minut.

 

O odškodnění se mohou přímo u dopravce přihlásit ti, kteří se prokáží jízdenkou ze spoje zpožděného více než 30 minut. Dopravce také poskytne slevy na relační kupóny (sedmi-, třiceti- a devadesátidenní) tam, kde docházelo k výpadkům spojů nejčastěji, tj. mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou a na Chrastavsku. Kupóny se slevou bude potřeba zakoupit pouze v informační kanceláři dopravce na autobusovém nádraží v Liberci. „Relační kupóny musíme prodávat v plné hodnotě, slevu tak poskytneme při zaplacení. Z toho důvodu žádáme cestující, aby se o slevu přihlásili v naší informační kanceláři,“ upřesňuje Petr Wasserbauer, ředitel ČSAD Liberec. U jednotlivých jízdenek v případě zpoždění delším než 30 minut bude cestujícím vrácena částka ve výši 25 % z ceny jízdného. U relačních kupónů pak bude poskytnuta sleva při zakoupení dalšího navazujícího kupónu pro danou relaci, a sice ve výši 20 % pro sedmidenní a 10 % pro třiceti- a devadesátidenní. V případě, že by cestující nechtěl slevu využít, má možnost požádat o vrácení částky odpovídající jeho slevě. Podmínkou je, že cestující má nebo měl kupón platný mezi 11. prosincem 2016 a 31. lednem 2017. U devadesátidenních kupónů se cestující musí o slevu přihlásit nejdéle do konce března 2017.

 

Souhrn možností, jak může být cestující odškodněn:

  • Slevu lze uplatnit pouze v Informační kanceláři na autobusovém nádraží v Liberci (v pracovní dny od 7:00– do 19:00), tel. 485 105 413
  • Při zpoždění delším než 30 minut – sleva 25 % z ceny jízdenky – cestující se prokáže zakoupenou jízdenkou.
  • Pro relace Liberec – Jablonec a Liberec – „Chrastavsko“ (Chrastava, Chrastava – Vítkov, Hrádek n.Nis., Hrádek n.Nis. – Václavice, Hrádek n.Nis. – Sedlo, Hrádek n.Nis. – Dolní Suchá, Bílý Kostel, Chotyně, Nová Ves, Mníšek a relace mezi těmito zónami)
    • 7-denní kupón: 20% sleva (nebo vratka v hotovosti)
    • 30-denní a 90-denní kupón: 10% sleva (nebo vratka v hotovosti)

Platí pro cestující, kteří měli zakoupen kupón alespoň částečně platný v období od 11. prosince do 31. ledna, slevu je možné uplatnit nejpozději do 31. března v Informační kanceláři na autobusovém nádraží v Liberci, Vaňurova 885/5.

  • Další informace podá vedoucí autobusové dopravy, pan Ladislav Roučka, ladislav.roucka@csadlb.cz, tel. 739 605 015 anebo vedoucí dispečer autobusové dopravy pan Martin Horáček tel. 739 583 934

Bližší informace a další související opatření s cílem stabilizovat dopravní obslužnost (odebrání části výkonů dopravci a nahrazení jiným dopravcem) jsou popsány v Tiskové zprávě.

 

Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace.

 

vytisknout

 zpět