velikost textu: A A A

Turistické jízdenky

Pro turisticky zaměřené cestování v Libereckém kraji nebo Euroregionu Nisa nabízíme dvě varianty jednodenních jízdenek, každá s volbou pro jednotlivce nebo skupiny.

 Síťovka IDOL - cestování po Libereckém kraji s kartou Opuscard

Platí v jeden konkrétní den od okamžiku zakoupení (u řidiče, u průvodčí ve vlacích zapojených do IDOL, v pokladnách a automatech železničních dopravců v IDOL, kontaktním místě IDOL) nebo lze nahrát na kartu Opuscard v předprodeji až 60 dní dopředu.

  • Pro jednu osobu za 120,- Kč (na osobní nebo anonymní kartě) nebo zlevněná (6-18 let, student 18-26 let, senior 65+) za 30,- Kč (jen na osobní kartě).
  • Pro skupinu 2-5 osob bez rozdílu věku za 250,- Kč (na osobní nebo anonymní kartu)

Jízdenku nahranou na Opuscard lze využívat v Libereckém kraji ve všech spojích zapojených do IDOL včetně MHD a také s přesahem do sousedních regionů, kde platí IDOL.


 Papírové jízdenky EURO-NISA-TICKET 
 
Mezinárodní síťové jízdenky lze využít nejen u smluvních dopravců sítě IDOL na území Libereckého kraje, ale také u dopravců v Německu v oblasti dopravního svazu ZVON (Zweckverband Verkehrsverbund Oberlausitz-Niederschlesien), Polsku na území Euroregionu Nisa, a také ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji na autobusových linkách 401-410 a částečně železničních tratích s přesahem z Libereckého kraje (do krajových stanic).
Na vybraných dopravních prostředcích může být vyžadován poplatek dle ceníku dopravce (Žitavská úzkokolejka, lanovka na Ještěd).
 
Platí v den zakoupení do 4:00 hodin následujícího dne. Lze zakoupit u řidiče, na pokladně ČD, u průvodčích železničních dopravců v IDOL nebo kontaktním místě IDOL. Jízdenku nelze zakoupit v předprodeji.
  • Pro 1 osobu za 160,- Kč bez rozdílu na věk (děti platí od 6 let).
  • Pro skupinu 2-5 osob bez rozdílu věku za 320,- Kč.
  • Doplňková jízdenka pro jízdní kolo/psa za 90,- Kč. 
 
 Doplňkové informace jídenky EURO-NISA-TICKET

 

 

vytisknout

 zpět