velikost textu: A A A

Zastávkové informační systémy v LK

V součané době je v Libereckém kraji standardním zastávkovým informačním systémem (ZIS) vybaveno celkem 19 zastávek. Většina je v Liberci a Jablonci nad Nisou na tramvajové trati č. 11, která byla v posledních letech modernizována.

Tyto stávající ZIS se postupně napojují na data Centrálního dispečinku IDOL dostupná např. i pro mobilní telefony (iidol.cz/mt). Nové ZIS by měly být na tato data napojena bezpodmíněčně - jinak jim budou chybět především údaje o aktuálním zpoždění spoje.

Náklady na pořízení jednoho zařízení se pohybují od 70000 do 300 000 Kč dle velikosti zařízení.

V případě zájmu o vybavení zastávky elektronickým informačním panelem ve vaší obci kontaktujte vedoucího dispečinku IDOL Rostislava Mocka, který Vám poskytne potřebné informace: rostislav.mocko@korid.cz. tel.: +420 607 848 743.

Finanční podporu na pořízení tothoto zařízení lze získat z Dotačního fondu Libereckého kraje - oblasti podpory doprava - Individuální žádosti. Takto byl v minulosti podpořen ZIS pro zastávku Liberec,,U Lomu (výše podpory 50%).

KORID LK připravuje ve spolupráci s obcemi projekt pořízení 60 ks ZIS v aglomeraci Liberec - Jablonec nad Nisou. Tento projekt by měl být podpořen prostřednictvím ITI aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou z IROP.

Pro zbývající část Libereckého kraje bude možné využít celostátní výzvu IROP vyhlášenou MMR.

 

 Stávající ZIS v LK

Jablonec,,aut.nádr.

Jablonec n.Nisou,,Brandl

Jablonec n.Nisou,,Měnírna

Jablonec n.Nisou,,Tyršovy sady

Liberec,,aut.nádr.

Liberec,,Sídliště Nové Vratislavice

Liberec,,Fügnerova

 Liberec,,nádraží

Liberec,,Rybníček

Liberec,,U Lomu

Liberec,,Lidové sady

 

Liberec,Vratislavice n.Nisou,kostel

Liberec,Vratislavice n.Nisou,Pivovarská

Liberec,Vratislavice n.Nisou,lékárna

Liberec,Vratislavice n.Nisou,výhybna

Tanvald,,Terminál u žel.st.

Rychnov u Jablonce n.Nisou,,žel.st. 

Turnov,,aut.nádr.

Turnov,,Terminál u žel.st.

Jedním z možných řešení je interaktivní označník, který zároveň nahrazuje výlep jízdních řádů. Na obrázku řešení od společnosti VARS Brno. Prezentace z představení zařízení  v Liberci ze dne 5.9.2018 je proklikem na obrázek.

vytisknout

 zpět