velikost textu: A A A

ZIS - nízkonákladové

Zastávkové informační systémy - nízkonákladové řešení

Centrální dispečink IDOL a s ním spojené sledování vozidel nabízí každému cestujíécímu možnost sledovat on-line odjezdové tabule všech zastávek v IDOL na www.iidol.cz/mt

Stejná on-line data jsou poskytována pro elektronické informační panely na zastávkách (zastávkové informační systémy).

Vedle informačních panelů, které jsou pro tento účel speciálně vyrobeny existuje nízkonákladové řešení, kdy se on-line odjezdová tabule zastávky zobrazuje na běžném monitoru připojenému ke konkrétní webové stránce, která se automaticky obnovuje.

Oproti standardizovaným výrobkům není toto řešení příliš vhodné pro venkovní použití (vlhko, nečitelnost na slunci ad.). I přesto existují vhodná místa, kam lze monitor bezpečně umístit. Tato řešení můžete nalézt v praxi na autobusových nádražích v České Lípě a v Novém Boru a také nově na náměstí v Jablonném v Podještědí v okně knihovny, kde se zobrazují odjezdy ze zastávky Jablonné v Podj.,,žel.st.

Nejnovější realizaci mají v Hejnicích, kde se ZIS nejdříve instaloval poměrně vysoko do okna sousedního domu. Nově ZIS město umístilo do samostatného výklenku pod oknem, kde jsou informace čitelnější.

Dále lze toto řešení nalézt na zastávce Hejnice,,aut.st. a na autobusovém nádraží v Jilemnici. V obou těchto případech se ale ukazují slabiny tohoto řešení, kdy se obrazovka ve styku s denním světlem přes sklo stává ve dne nečitelnou.

 

Česká Lípa,,aut.nádr. v odjezdové hale

 

 

Hejnice,,aut.st. - na stěně sousedního domu

 
 

 

Nový Bor,,aut.nádr. v odjezdové hale
 

 

Jablonné v Podještědí na náměstí (zobrazují se odjezdy autobusů a vlaků od železniční stanice)

V případě zájmu o vybavení zastávky elektronickým informačním panelem ve vaší obci kontaktujte zástupce vedoucího dispečinku IDOL Rostislava Mocka, který Vám poskytne potřebné informace: rostislav.mocko@korid.cz tel.: +420 607 848 743.

Náklady na pořízení a provozování panelu hradí zájemce - typicky příslušná obec, případně jiný subjekt, či osoba (např. provozovatel kavárny, obchodu apod.).

vytisknout

 zpět