velikost textu: A A A

Aktualita

Novinky na trati 089 (Liberec - Zittau - Varnsdorf/Dresden)

11/12/20

Na trati zajišťuje provoz dopravce Die Länderbahn s vlaky pod obchodním názvem trilex. Od 13.12. dochází na linkách trilex k významným změnám.

O víkendech pojedou zastávkové vlaky linky L7 Liberec – Varnsdorf v jiných časových polohách tak, aby souhrnný interval s linkou RE2 mezi Libercem a Žitavou činil přibližně jednu hodinu. Linka L7 však již nebude vedena do Rybniště, ale do Varnsdorfu na tamní staré nádraží a k pivovaru Kocour (s výhledem opětovného prodloužení do sousedního města Seifhennersdorf, kam nyní jezdí náhradní autobusoví doprava). Vlaky linky L7 tak budou ve větším rozsahu zajiždět blíže do centra města.
Spojení v úseku Varnsdorf – Rybniště bude nahrazeno novou linkou U9 (v rámci sítě Dopravy Ústeckého kraje), kterou zajistí dopravce České dráhy a.s. 
Ve Varnsdorfu se zvyšuje počet návazných spojů linek DÚK, které umožňují spojení od a k vlaku do dalších částí Šluknovského výběžku. Návaznosti se upravují také v oblasti Hrádecka.

Na linka RE2 Drážďany – Žitava – Liberec, dojde k celkovému zvýšení počtu přímých vlaků na této lince, a tím i rozšíření nabídky spojení mezi Libercem, Hrádkem nad Nisou a Žitavou. Přímé vlaky do Drážďan s odjezdy v 10:28 a 16:28 z Liberce pojedou nově celotýdenně, stejně tak přímé vlaky z Drážďan s příjezdem v 11:29 a v 17:29 do Liberce. Spolu s tím dojde i ke změnám poloh některých zastávkových vlaků linky L7 v dopoledních a také večerních hodinách.

Novinkou bude zavedení sezónní turistické linky T9 v trase Liberec – Hrádek nad Nisou – Zittau – Varnsdorf – Rybniště – Krásná Lípa – Mikulášovice. Linka spojuje Liberecký kraj s Národním parkem České Švýcarsko. Vlaky budou odjíždět každou sobotu a neděli od počátku dubna do konce října. Odjezd z Liberce bude ráno v 7:58, do Mikulášovic na dolní nádraží vlak dorazí v 9:49. Zpátky odjede v 16:01, návrat do Liberce bude mít v 17:55.

Jízdní řády vlaků trilex ke stažení zde

 

vytisknout

 zpět