velikost textu: A A A

Aktualita

Pozvánka na druhý provozní víkend linky 691

07/08/20

Hrádek n.N. – Zittau – Bogatynia – Frýdlant - Świeradów-Zdrój

www.iidol.cz/BUS691

 

Jsme velmi zvědaví, jak dopadne ve srovnání s tím prvním. Počasí má být to pravé letní.

První dva provozní dny linky 691 v sobotu a v neděli 1. a 2.8.2020 počasí přálo stejně tak, jen odpoledne v neděli mírně pršelo.

Oba dny řídil Jaroslav Bzdil, který vezl i hosty čtvrteční promojízdy.

V sobotu funkci stewarda zastával Radim Šarapatka a v neděli Lukáš Vlach.

Jan Maxa dotáčel všechna chybějící videa, která ve čtvrtek nestihl.

Zleva Jan Maxa, Jaroslav Bzdil, Radim Šarapatka

 

Celkem se s námi svezlo 174 cestujících (88 a 86). Nejvíce cestujících jelo o prvním víkendu z Bogatynii, ale nezaostávaly ani počty cestujících ze Zittau a z Česka. Świeradów –Zdrój lákal a není divu. Ve druhém směru se cestující vypravili jak do Nového Města, tak do Frýdlantu i do Zittau. Linku v sobotu využila i paní z Lipska, která do Świeradówa-Zdróje jela na týdenní pobyt. Odpoledne se s námi z pobytu vracel pán z Görlitz.

V Česku je znát, že zatím probíhá rozsáhlá železniční výluka a již z Liberce jezdí autobusy. Přestupy vlak – linka 691 jsou poměrně volné, takže ve výsledku pro turisty z Liberce málo atraktivní. O to více se na ně těšíme v sobotu 28.8.2020, až budou fungovat přímé návaznosti v Raspenavě. Nejsilnější relací v Česku byla Nové Město pod Smrkem – Frýdlant, jedná se totiž o neplánované expresní spojení těchto měst.

 

Počet přepravených cestujících

Spoj

Od-do

Odjezd

1.8.2020

2.8.2020

101

Hrádek n.Nisou - Świeradów-Zdrój

7:40

25

17

102

Świeradów-Zdrój - Zittau

10:29

16

14

103

Zittau - Świeradów-Zdrój

12:02

5

27

104

Świeradów-Zdrój - Zittau

14:29

4

10

105

Zittau - Świeradów-Zdrój

16:02

13

0

106

Świeradów-Zdrój - Hrádek n.Nisou

18:29

25

18

     

88

86

 

Ve Świeradówie-Zdróji i v Zittau budil polepený autobus s rozsvíceným čelním panelem s nápisem ZITTAU zasloužený zájem. Kolemjdoucí jsme zvali ke svezení a do hotelů ve Swieradówie jsme roznesli infoletáky, tak uvidíme, kolik cestujících s námi tento víkend pojede.

 

Několik cestujících se ptalo na přepravu jízdních kol. Ta zatím není oficiálně povolena. Zapojení cyklovleku je možné zvážit až po zkušenostech z provozu po skončení drážní výluky, kdy by linkou mohli začít jezdit i cestující z Liberce (přestup v Raspenavě).

Povinnost nošení roušek stále platí v Německu a v Polsku. Na českém území proto cestující upozorňujeme na povinnost mít roušky s přejezdem hranice. Pro případ, že by někdo roušku neměl, tak máme připravené erární.

 

Na cestě jsme se opakovaně potkávali jak se spoji linky 831a, tak s autobusy linky 1 městské dopravy Świeradów-Zdrój. Na konečné ve Świeradówie na náš první spoj v podstatě navazoval autobus do Bołeslawce. V neděli již nejel, i když tam na něj čekali cestující.

 

 

První cestující. Pan Kretschmar ze Zittau nasedl v sobotu 1.8.2020 v 7:40 již v Hrádku nad Nisou a vyrazil na pěší výlet do Nového Města pod Smrkem.

 

Za oba provozní dny se vyskytly snad všechny

Autobus linky 691 pod zámkem ve Frýdlantu

 

Neočekávaný zájem o rychlé spojení z Nového Města pod Smrkem do Frýdlantu

 

Nově označená zastávka v Sieniawce

 

Velká Jizerská louka je ideálním cílem výletu ze Świeradówa-Zdróje, ať již lanovkou nebo výživným stoupáním po modré značce (Nebiesky zebrik). Dále je možné pokračovat na vlak do Harrachova, nebo na autobus na Smědavu.

vytisknout

 zpět