velikost textu: A A A

Aktualita

Nové turistické spoje do Petrovic a Žitavy

07/06/18

Vážení cestující,

Liberecký kraj a KORID LK ve spolupráci s Městem Jablonné v Podještědí a se Zemským okresem Görlitz (Zhořelec) připravili zcela novou nabídku v oblasti Žitavských hor.

Od neděle 10.6. bude každou sobotu a neděli a také o státních svátcích 5. a 6.července až do 30.září třikrát denně zajištěno spojení mezi městy Žitava ( Zittau) a Oybin a obcí Lückendorf na německé straně s Petrovicemi a městy Jablonné v Podještědí a Nový Bor na české straně.

Na pravidelné autobusové lince 6 Zittau – Oybin – Lückendorf budou vybrané spoje prodlouženy až do českých Petrovic (místní část Jablonného v Podještědí). Z druhé strany bude zavedeno nové spojení v trase Nový Bor – Cvikov – Jablonné v Podještědí – Petrovice, tvořené kombinací linek IDOL č.272 a 471. V Petrovicích bude zajištěn rychlý přestup vždy krátce před 10., 12. a 16.hodinou, autobusy ze směrů Žitava a Nový Bor/ Jablonné na sebe navzájem navazují.

Další návaznosti jsou zajištěny také v Jablonném ve směru od i do Liberce či v Novém Boru od i do České Lípy.

Zjednodušený jízdní řád linky 471

Zjednodušený jízdní řád linky 272

Jízdní řád linky 6 Petrovice - Zittau

S ohledem na vyšší úroveň jízdného v autobusech na Německém území doporučujeme využít jednodenní turistické jízdenky EURO-NISA-Ticket (pro 1 osobu za 160,- Kč, pro supinu až 5 osob za 320,- Kč), která platí na všech vlakových a autobusových linkách na obou stranách hranice. 

leták ke stažení
 

vytisknout

 zpět