velikost textu: A A A

Aktualita

Cyklobusy v Libereckém kraji v roce 2011

29/04/11

 

Cyklobusy v Libereckém kraji v roce 2011 

 

Cyklobusy v Libereckém kraji v roce 2011

Stejně jako v minulých letech pro Vás autobusoví dopravci spolu s Libereckým krajem připravili poměrně široku nabídku spojení zvláštními spoji umožňujícími přepravu jízdních kol.

K určitým změnám tentokrát dochází v Českém Ráji, kde bude tzv. modrá trasa vedena nikoli z Turnova, ale po trase Semily – Kozákov – Rovensko p.Tr. – Libuň – Jičín, a tzv. zelená trasa povede okruhem Semily – Kozákov – Karlovice – Vyskeř – Turnov – Malá Skála – Kozákov - Semily. Červená trasa tradičně spojuje Turnov, Vyskeř, Újezd p. Tr., Prachov a Jičín, žlutá trasa vede z Jičína přes Jinolice, Mladějov, Sobotku a Vyskeř do Turnova.

Druhou významnou oblastí turistického ruchu jsou Krkonoše. Spojení vedené napříč prakticky celým pohořím zajišťuje linka Harrachov - Kořenov - Rokytnice n. Jiz. - Vrchlabí - Janské Lázně - Pec p. Sněžkou - Horní Malá Úpa, Pomezní Boudy. Oblíbenou je také linka vedená z Jilemnice na Horní Mísečky. Další možnosti spojení do Krkonoš se nabízejí z Vrchlabí nebo Trutnova po území Královéhradeckého kraje. Letošní provoz cyklobusů v Krkonoších začíná 28. května, konči 25. září 2011. V červnu jezdí během víkendů, v červenci a srpnu denně, v září každý čtvrtek, sobotu a neděli.

Více informací o jízdních řádech uvedených linek najdete na stránkách dopravce BusLine a.s. (nástupce bývalých ČSAD Semily a.s. a ČSAD Jablonec nad Nisou, a.s.) www.busline.cz

Dopravce ČSAD Liberec a.s. zajišťuje již tradiční spojení do Jizerských hor prostřednictvím cyklobusů z Frýdlantu a Hejnic na Smědavu. Informace o jízdních řádech lze najít na www.csadlb.cz'
 
K dispozici všem sportovně založeným jedincům zůstává také cyklobusová linka spojující dvě největší města našeho kraje, Liberec a Jablonec nad Nisou, s jizerskohorským Bedřichovem a také Jablonec nad Nisou s Turnovem. Naopak cyklobus z Liberce přes Osečnou do Hamru na Jezeře v letošní sezóně jezdit nebude a to z důvodu dopravního omezeni na mostě v Břevništi. V provozu zůstává pouze jeden pár spojů z Liberce na Výpřež a zpět. 
 

Jízdní řády cyklubusů:

 

vytisknout

 zpět