velikost textu: A A A

Aktualita

Omezení autobusové dopravy mezi Osečnou a Hamrem na Jezeře

13/04/11

Z důvodu havarijního stavu mostu na silnici II/278 v Břevništi dojde s platností od dne 13.4. od 12:00 hodin k následujícím dopravním opatřením:

  • Kvůli omezení maximální povolené hmotnosti všech projíždějících vozidel na 3,5 tuny (včetně cestujících) budou všechny autobusové spoje od Liberce a Osečné směrem na Hamr na Jezeře a Stráž pod Ralskem ukončeny v zastávce Břevniště,statek, kde bude zajištěn přestup do mikrobusu, který bude pokračovat do Hamru a Stráže p.R. (v případech, kdy počet cestujících převýší kapacitu vozidla, pojede nadvakrát).
  • Obdobně v opačném směru pojede mikrobus ze Stráže p.R. do Břevniště, kde bude přestup na standardní autobus. V ranních hodinách u spojů s pravidelným odjezdem v 5:25, 6:25 a 7:40 ze Stráže p.R. (v těchto spojích poptávka násobně převyšuje kapacitu mikrobusu), pojede spolu s ním ještě autobus ČSAD Česká Lípa do zastávky Hamr na Jezeře, důl Sever, kde cestující vystoupí a počkají na návrat mikrobusu, který je převeze do zastávky Břevniště statek ke standardnímu autobusu dále do Osečné a Liberce.
  • Jedinou výjimkou bude víkendový spoj s pravidelným odjezdem v 12:30 ze Stráže – ten pojede objížďkou přes Křižany (o několik minut dříve); současně ale pojede i mikrobus, který v tomto případě bude veden přes Břevniště až do Osečné. 
  • Dále dojde k dočasnému zrušení spoje č.4 linky 540 350 v úseku Křižany,ObÚ  (odjezd 6:04)  -  Osečná,kostel (příjezd 6:14) a spoje č.5 linky 540 330 Osečná,kostel (6:15) – Stráž pod Ralskem (6:33); místo toho pojede autobus z Křižan zpět do Stráže p.R. objížďkovou trasou přes Žibřidice a Dubnici.
  • Časové polohy spojů ve směru Liberec – Stráž p.R. zůstávají stejné jako ve stávajících jízdních řádech; v opačném směru pojedou spoje č.4 (5:25 ze Stráže) a č.12 (v 7:40) o několik minut později, u ostatních spojů je třeba počítat s menším zpožděním (v závislosti na rychlosti odbavení cestujících).

Uvedená opatření platí do odvolání (předpoklad je po dobu jarních měsíců).
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za tyto dopravní komplikace.
 

vytisknout

 zpět