velikost textu: A A A

Výluka

Uzavírky na silnici II/262 v České Lípě

27/04/17

Vážení cestující,

z důvodu uzavírky silnice II/262 - ulice U Ploučnice v České Lípě od okružní křižovatky s ul.Pivovarská po výjezd směr Dobranov - Zákupy od úterý 2.května do neděle 16.července (předpokládaný termín) dochází na autobusovéch linkách IDOL                                   k následujícím opatřením:

Na linkách 260 (Česká Lípa - Mimoň - Stráž pod Ralskem - Hamr na Jezeře,Břevniště), 261 (Česká Lípa - Mimoň - Jablonné v Podj. - Rynoltice), 262 (Česká Lípa - Zákupy - Brniště - Mimoň), 439 (Ralsko,Ploužnice - Mimoň - Nové Zákupy - Česká Lípa), 453 (Česká Lípa - Sloup - Lindava - Cvikov), 455 (Česká Lípa - Dobranov - Sloup - Nový Bor) a 459 (Nový Bor - Sloup - Česká Lípa - Nové Zákupy) platí výlukové jízdní řády.

Výlukový JŘ linky 260

Výlukový JŘ linky 261

Výlukový JŘ linky 262

Výlukový JŘ linky 439

Výlukový JŘ linky 453

Výlukový JŘ linky 455

Výlukový JŘ linky 459

Všechny spoje jsou v dotčeném úseku vedeny po objízdné trase přes Žizníkov. Náhradou za zastávku U Ploučnice spoje ve směru od České Lípy (aut.nádraží) zastaví v zastávce Purkyňova-nemocnice (ve směru od nemocnice ke Svárovu, tj. po předchozím otočení na kruhovém objezdu u nemocnice) s výjimkou několika vybraných spojů s minimálním obratem cestujících. Dále pojedou po ulici Pivovarská, kde bude zřízena druhá náhradní zastávka Chelčického (společná s MHD).

V opačném směru do České Lípy bude zastávka Purkyňova-nemocnice pouze pro výstup. Cestu do této zastávky je nutno řidiči oznámit již při odbavení. Pokud toto cestující neučiní, řidič do zastávky nemusí zajíždět (s výjimkou vybraných spojů, které od nemocnice pokračují Purkyňovou ulicí směr sídliště Špičák).

Linka 439 dopravce Compag CZ (pouze večerní spoje v neděli a svátek) přijedou do České Lípy po odlišné trase po ulici Svárovská, spoje nepojedou na/z aut. nádraží. 

POZOR: Vlivem delší jízdní doby po objízdné trase se posouvají časy odjezdů u některých spojů z České Lípy směr Zákupy - Mimoň o cca 3 - 5 minut dříve (zejm. v pracovní dny ráno). Na lince 459 směrem z Nového Boru do Nových Zákup pojedou všechny spoje      v úseku Nový Bor - Česká Lípa,U Jezu rovněž o 5 minut dříve !

Většina spojů naopak bude přijíždět do cílových zastávek o cca o 5 minut později.

UPOZORNĚNÍ:
Od pátku 28.4. do pátku 5.5. dochází současně k částečné uzavírce na okružní křižovatce u soudu (ulice Děčínská - Arbesova).

Kvůli znemožnění otáčení autobusů na tomto kruhovém objezdu nebudou spoje linky 459 (Nový Bor - Sloup - Česká Lípa - Nové Zákupy) a vybrané spoje linky 260 (Česká Lípa - Mimoň - Stráž pod Ralskem - Hamr na Jezeře,Břevniště)  s odjezdem v 4:48, 13:50 a 15:10 v prac.dny, resp. 4:43 o víkendu ve směru Zákupy - Mimoň a v 7:45 ve směru od Mimoně - Zákup zajíždět do zastávky Česká Lípa,Stadion. Cestující využijí zastávku U Jezu.

Omlouváme se za případné komplikace a děkujeme za pochopení    

 

vytisknout

 zpět