velikost textu: A A A

Opuscard

Opuscard

Kontaktní místa opuscard

Znáte moderní kartu – opuscard?
Pro využití všech výhod, které nabízí tarif IDOL je nutná opuscard, případně rozšířená Liberecká městská karta. Opuscard lze pořídit na všech kontaktních místech opuscard. Seznam kontaktních míst naleznete na www.opuscard.cz.

Osobní karta opuscard
Tato karta je opatřena osobními údaji držitele a může sloužit nejenom jako elektronická peněženka a nosič jednotlivé elektronické jízdenky IDOL, ale také jako nosič předplatního nepřenosného kupónu IDOL. K vydání je třeba jedna barevná nepoužitá fotografie průkazového formátu, občanský průkaz a 140 Kč. Vydání karty trvá maximálně 21 dní.

Anonymní karta opuscard
Tato karta není opatřena osobními údaji a může sloužit jednak jako elektronická peněženka, nosič jednotlivých elektronických jízdenek a přenosných kupónů. Na anonymní kartu nelze nahrát nepřenosný kupón. Karta je vydávána na počkání a stojí 95 Kč.

Kmenový dopravce
Při žádosti o osobní kartu případně při Žádosti o aktivaci IDOL na osobní kartu volíte svého kmenového dopravce, zpravidla toho, který je nejblíže Vašemu bydlišti. V kontaktním místě svého kmenového dopravce řešíte např. reklamace týkající se zůstatku Elektronické peněženky apod. Anonymní karta má již přednastaveného kmenového dopravce dle kontaktního místa prodeje karty.

Moderní karta opuscard je určena především pro výhodné cestování s dalšími bonusy ve formě „Benefit prorgamu“. S opuscard lze zakoupit elektronický jízdní doklad nebo lze kartu využít jako elektronickou peněženku, to znamená, že si na ni můžete uložit určitý finanční obnos, který potom využíváte při placení jízdného.

Cestující, kteří nebudou mít k dispozici opuscard (rozšířenou Libereckou městskou kartu), nemohou využívat všech výhod, které IDOL poskytuje. Cestující bez opuscard (rozšířené Liberecké městské karty) jsou odbaveni klasickou „papírovou“ jízdenkou, která neumožňuje přestup mezi dopravci – takováto jízdenka platí obdobně jako před zavedením IDOL – pouze na konkrétní spoj. Výjimku tvoří pouze papírové jízdenky vydávané provozovatelem MHD, podmínky těchto papírových jízdenek jsou stanoveny tarifem, který vydává město s MHD.
 
Další informace na www.opuscard.cz

vytisknout

 zpět