velikost textu: A A A

Letní turistické linky

Jízdní řády:

 

270 Liberec – Osečná – Hamr na Jezeře – Stráž p.Ralskem 

342 Turnov - Malá Skála,Vranové - Jablonec n.Nisou 

395 Liberec – Bedřichov – Jablonec nad Nisou – Turnov (není v tarifu IDOL)

391 Turnov – Hrubá Skála – Libuň – Holín – Jičín (část trasy mimo oblast tarifu IDOL)

392 Liberec-Turnov-Vyskeř-Sobotka 

452 Česká Lípa - Sloup v Čechách - Nový Bor 

461 Nový Bor – Kamenický Šenov - Česká Kamenice 

482 Nový Bor - Polevsko

591 Semily - Chuchelna,Kozákov - Rovensko p.Tr. - Troskovice 

650 Frýdlant - Raspenava - Hejnice - Bílý Potok, Smědava

795 Jablonec nad Nisou – Bedřichov – Josefův Důl – Albrechtice – Tanvald – Kořenov,Jizerka (není v tarifu IDOL)

864 Turnov - Klokočí - Koberovy - Železný Brod

990 Harrachov – Kořenov – Rokytnice nad Jizerou – Vrchlabí – Jánské Lázně – Pec pod Sněžkou – Horní Malá Úpa (část trasy mimo oblast tarifu IDOL)

947 Jilemnice-Hrabačov-Vítkovice-Dol.Mísečky-Hor.Mísečky 

250071  Mělník - Mšeno - Doksy - Bělá pod Bezdězem  (není v tarifu IDOL)

Informační brožura k turistickým linkám v oblasti Českého ráje ke stažení ve formátu pdf

Informační plakátek k nabídce spojení na Zlaté návrší linkami 991 a 995 (nepřepravují jízdní kola) ke stažení zde 

 

 

 

Jízdné: 

Cyklobusy a vlaky přepravují cestující v Libereckém kraji většinou podle tarifu IDOL, v některých případech (speciálních autobusových linkách) podle tarifu dopravce. Informace o tarifu na autobusových linkách je uvedena vždy pod jízdním řádem. Cena za přepravu jízdního kola v autobusech podle tarifu IDOL je 25 Kč v jednom spoji nebo 50 Kč na celý den. V ostatních spojích platí tarif a podmínky dopravce. Ve vlacích dopravce České dráhy je cena za přepravu kola závislá na vzdálenosti, na TRILEXu cena přepravy za jízdní kolo odpovídá polovičnímu jízdnému.

www.trilex-online.cz/cz/sluzby/preprava-jizdniho-kola/

www.cd.cz/kolo

 

Kapacita:

Kapacita cyklobusů bývá obvykle 15 až 30 jízdních kol v závislosti na tom, zda dopravce nasadí cyklovlek za standardním autobusem, upravený autobus nebo městský autobus, kam se kola také vejdou. Na některých linkách, kde převažuje turistický význam pro pěší, je interiér upraven pro kapacitu 5 kol. 

Nejvýše 10 kol lze přepravit v jednom vozidle Regiospider (Jizerskohorská železnice),7 kol v jednotce Desiro (trať do Žitavy), 5 kol v jednotce Regioshark (Liberec – Děčín), 8 kol v Regionově, 5 kol ve vozidle řady 843 (na rychlících Liberec – Ústí nad Labem, Liberec – Pardubice a většině osobních vlaků Liberec – Stará Paka), 2 kola v řídicím voze řady Bftn a 4 kola v přípojném voze řady Btn (oba typy v soupravách s motorovými vozy řady 843). Na trati z Liberce do Děčína jsou nasazovány upravené vlečné vozy řady 054 s prostorem pro 10 kol. Největší kapacitu nabídne speciálně upravený vůz řady 015 známý z dřívějších klasických lokálních motoráčků, ten uveze až 20 jízdních kol a je vypravován na cyklovlak mezi Libercem a Rovenskem pod Troskami.

Skupině čítající 10 a více osob se doporučuje nahlásit přepravu na dispečinky dopravců zajišťující všechny použité spoje alespoň 24 hodin dopředu. Kontakty na dopravce jsou uvedeny na jízdních řádech. Tel. kontakt na ČD centrum Liberec je 724 494 605.

 

 

 

vytisknout

 zpět