velikost textu: A A A

Letní turistické linky

 

Jízdné: 

Cyklobusy a vlaky přepravují cestující v Libereckém kraji většinou podle tarifu IDOL, v některých případech (v rychlících na železnici a v některých speciálních autobusových linkách) podle tarifu dopravce. Informace o tarifu na autobusových linkách je uvedena vždy pod jízdním řádem. Cena za přepravu jízdního kola v autobusech podle tarifu IDOL je 25 Kč v jednom spoji nebo 50 Kč na celý den. V ostatních spojích platí tarif a podmínky dopravce. Ve vlacích dopravce České dráhy je cena za přepravu kola závislá na vzdálenosti, na TRILEXu cena přepravy za jízdní kolo odpovídá polovičnímu jízdnému.

www.trilex-online.cz/cz/sluzby/preprava-jizdniho-kola/

www.cd.cz/kolo

Kapacita:

Kapacita cyklobusů bývá obvykle 15 až 30 jízdních kol v závislosti na tom, zda dopravce nasadí cyklovlek za standardním autobusem, upravený autobus nebo městský autobus, kam se kola také vejdou.

Nejvýše 10 kol lze přepravit v jednom vozidle Regiospider (Jizerskohorská železnice),7 kol v jednotce Desiro (trať do Žitavy), 5 kol v jednotce Regioshark (Liberec – Děčín),8 kol v Regionově, 5 kol ve vozidle řady 843 (na rychlících Liberec – Ústí nad Labem, Liberec – Pardubice a většině osobních vlaků Liberec – Stará Paka), 2 kola v řídicím voze řady Bftn a 4 kola v přípojném voze řady Btn (oba typy v soupravách s motorovými vozy řady 843). Na trati z Liberce do Děčína jsou nasazovány upravené vlečné vozy řady 054 s prostorem pro 10 kol. Největší kapacitu nabídne speciálně upravený vůz řady 015 známý z dřívějších klasických lokálních motoráčků, ten uveze až 20 jízdních kol.

Skupině čítající 10 a více osob se doporučuje nahlásit přepravu na dispečinky dopravců zajišťující všechny použité spoje alespoň 24 hodin dopředu. Kontakty na dopravce jsou uvedeny na jízdních řádech. Tel. kontakt na ČD centrum Liberec je 724 494 605.

 

Jízdní řády:

270 Liberec – Osečná – Hamr na Jezeře – Stráž p.Ralskem

395 Liberec – Bedřichov – Jablonec nad Nisou – Turnov

391 Turnov – Hrubá Skála – Libuň – Holín – Jičín

392 Jičín – Mladějov – Sobotka – Vyskeř – Turnov  

441 Nový Bor – Cvikov – Krompach 

452 Česká Lípa - Sloup v Čechách - Nový Bor

461 Nový Bor – Kamenický Šenov - Česká Kamenice

591 Semily – Chuchelna,Kozákov – Rovensko pod Troskami – Holín

592 Semily – Chuchelna,Kozákov – Vyskeř – Turnov – Malá Skála - Chuchelna,Kozákov – Semily

795 Jablonec nad Nisou – Bedřichov – Josefův Důl – Albrechtice – Tanvald – Kořenov,Jizerka

990 Harrachov – Kořenov – Rokytnice nad Jizerou – Vrchlabí – Jánské Lázně – Pec pod Sněžkou – Horní Malá Úpa

947 Jilemnice-Hrabačov-Vítkovice-Dol.Mísečky-Hor.Mísečky

250071  Mělník - Mšeno - Doksy - Bělá pod Bezdězem

vytisknout

 zpět