velikost textu: A A A

Další výhody opuscard


Krajská karta opuscard má široké využití
Opuscard je bezkontaktní čipová karta, která si klade za cíl sjednotit několik karetních systémů v kartu jedinou. Své využití má především ve veřejné dopravě, přístupových systémech, ale jako i elektronický identifikační doklad. Dopravní funkce opuscard se skrývá pod názvem IDOL neboli Integrovaný dopravní systémem Libereckého kraje. V praxi to znamená, že cestující veřejnou dopravou si bude moci při svých cestách po Libereckém kraji zvolit jak dopravní prostředek, kterým se dostane do místa určení, tak i trasu. To vše na jednu elektronickou jízdenku, kterou si nahraje právě na opuscard. Tarif IDOL si klade za cíl učinit veřejnou dopravu atraktivní a nabídnout ji jako lepší alternativu k individuální automobilové dopravě. Opuscard je ale i multifunkční a je možno ji kromě dopravy využít například k nákupu vstupenek na kulturní akce, které se konají v Libereckém kraji.
Mimo výhod Opuscard  v hromadné dopravě nabízí karta i řadu benefitů při návštěvě řady turistických cílů  – lze s ní získat řadu zajímavých slev na různých místech po celém Libereckém kraji. Slevy se vztahují zejména k cestování a k aktivnímu trávení volného času. Platí na vybrané ubytování, vstupné do muzeí, hradů a zámků, i v některých sportovištích či v restauracích.

Mezi zajímavé slevy a benefity patří např. jízdy zdarma k zakoupeným jízdenkám na Bobovou dráhu Janov. Ukázka výroby skleněných perliček, či prohlídka kozí farmy a projížďka vyhlídkovým vláčkem čeká na návštěvníky ve výletním areále Pěnčín, kteří získají s kartou OPUScard slevu na vstupném. Pro vyznavače architektonického bohatství je v nabídce hrad a zámek Grabštejn, který slevu poskytuje na vybrané kulturní akce, či zříceniny hradů Sloup v Lužických horách nebo Vranov – Pantheon a zámku Humprecht v Českém ráji, kde lze získat slevu na vstupné. Hrad Valečov nabízí v ceně základního okruhu pro majitele slevové karty rozšířený okruh. Ojedinělý dárek si pro držitele karty OPUScard připravili na zřícenině hradu Rotštejn v Klokočských skalách – návštěvníci získají zdarma unikátní dřevěnou pohlednici hradu s podpisem autora.
S kartou OPUScard je možné si také zdarma prohlédnout budovu liberecké radnice s průvodcem v období 1.6. - 30.9. Další slevy ve výši až 50% nabízejí některá muzea a galerie v Libereckém kraji jako např. Sklářské muzeum v Novém Boru, Vísecká rychta v Kravařích, ve které mohou návštěvníci shlédnout expozici lidového bydlení, či Galerie XY v Semilech, která disponuje ukázkou regionálních produktů Český ráj.
Pozadu nezůstanou ani sportovně založení návštěvníci. S kartou OPUScard lze získat slevu v Aquaparku ve Špindlerově Mlýně, ve vybraných bowling-klubech, jízdárnách či půjčovnách kol. Na zájemce o adrenalinový zážitek čeká paintball nebo lanová centra.
Kompletní přehled slev, které OPUScard nabízí, najdete na stránkách http://www.liberecky-kraj.cz/cs/opuscard.html Slevy jsou zde rozdělené jednak podle oblastí – turistických regionů Libereckého kraje, a jednak podle kategorií – ubytování, zajímavosti a cíle, sport, kultura a zábava, obchod a služby. 
 

vytisknout

 zpět