velikost textu: A A A

691 Hrádek n.N.- Zittau - Bogatynia - Frýdlant - Świeradów Zdrój

 

Linka 691 spojuje Hrádek nad Nisou, Zittau a Bogatyniu přes Frýdlant s letoviskem Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. 

Cena jízdného a jak jízdenku koupit?

Ve vozidle (jednotlivé jízdenky pro linku 691 jsou dostupné ve dvou cenových pásmech)

Hrádek nad Nisou – Zittau – Bogatynia – Frýdlant – Nové Město pod Smrkem – Świeradów-Zdrój

Obyčejné 50 CZK/2 EUR/8 PLN, zlevněné 25 CZK/1 EUR/4 PLN

Bogatynia – Frýdlant – Nové Město pod Smrkem – Świeradów-Zdrój

Obyčejné 25 CZK/1 EUR/4 PLN, zlevněné 10 CZK/0,50 EUR/2 PLN

Jízdenky zakoupené ve směru do Zittau jsou přestupní na linky MHD Zittau, a to s časovou platností po dobu 2 hodin od okamžiku zakoupení. Na jiné dopravní prostředky nejsou jízdenky pro linku 691 přestupné.

Při nástupu se uznávají platné jízdní doklady zakoupené mimo vozidlo linky 691:

EURO-NISA-TICKET (nezáleží na tom, v jaké zemi byl doklad zakoupen),

Celosíťový jízdní doklad IDOL nahraný na Opuscard (1, 7, 30, 90 a 366 denní),

Jízdenka MHD Zittau (platná v době nástupu do vozidla).

 

Co mohu turistickou linkou 691 navštívit?

Město Zittau (Žitava) je saské město ležící na trojmezí Česka, Polska a Německa. Někdejší prosperita města, která se odvíjela zejména od plátnictví a pivovarství, je patrná z historického centra města. Stejně tak je zde zřejmý vliv všech tří zemí a jejich kultur. V Žitavě se nezapomeňte svézt úzkokolejkou!

Město Frýdlant se nachází na okraji Jizerských hor ve Frýdlantském výběžku. Historické jádro Frýdlantu bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Navštívit zde můžete státní hrad a zámek, Městské muzeum Špitálek či Frýdlantský betlém.

Bogatynia je polské město proslulé zejména z architektonického hlediska díky tzv. “lužickému komplexu”, což je soubor podstávkových domů. Mezi další památky, které stojí za to vidět, patří například novogotický kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.

Świeradów-Zdrój. Nejstarší zmínka o městě, přesněji o hospodě Fegebeutel, podle níž byla pojmenována místní osada pastýřů a dřevorubců, pochází z roku 1337. Město proslulo zejména v oblasti lázeňství a dodnes nabízí turistické aktivity s moderním lázeňstvím spojené. Ve městě Świeradów-Zdrój se nachází i kabinková lanovka, od jejíž horní stanice se můžete vydat na vrchol Smrku či po hřebenech Jizerek i nedalekých Krkonoš.

 


Další tipy na výlety naleznete na našem facebooku 

Z důvodu probíhající výluky vlaků na tratích 037 a 038 nebude linka 691 do 23.8. zajíždět na nádraží v Raspenavě. V rámci výlukového jízdního řádu bude přestup na NAD částečně zajištěn ve Frýdlantu.

 

 

vytisknout

 zpět