velikost textu: A A A

Aktualita

Tisková zpráva k nově zavedené lince 159

30/03/16

TISKOVÁ ZPRÁVA – Novou autobusovou linkou přímo do práce

V rámci výstavby nového logistického areálu v Rychnově u Jablonce nad Nisou, kde je i společnost Inteva Products, který je situován mezi rychlostní komunikací I/35 a kostelem Sv. Václava byla zavedena autobusová linka č. 159. Od 29. února je na lince v platnosti plný rozsah dopravy bez omezení. V současné době je zavedeno pět párů spojů mezi Libercem a Rychnovem, které jedou v pracovních dnech a jejich časová poloha je přizpůsobena začátkům a koncům směn ve společnosti Inteva. O nedělích a svátcích jede každým směrem vždy jeden spoj ve večerních hodinách (na noční směnu). Linka vede přes zastávku Liberec – Rochlice a končí na zastávce Rychnov nádraží, kde je možný přestup na železniční dopravu.
Cestující zaplatí za jednotlivou nepřestupní jízdenku 30 Kč jedním směrem a s využitím karty Opuscard 27 Kč. Na osobní Opuscard lze využít časových kupónů pro oba směry libovolně a to na 7 dní za 216 Kč, na 30 dnů za 810 Kč a na 90 dnů 2187 Kč.
Veřejná doprava LK se snaží reagovat na potřeby obyvatel, a na základě toho byla zřízena nová linka č. 159, která nabídne dostatečnou kapacitu pro zaměstnance nově otevřeného areálu společnosti Inteva Products v Rychnově u Jablonce n. N., pro něž byla primárně zřízena ale také pro potřeby ostatních cestujících z této oblasti. „Linka doplňuje dnešní nabídku spojení vlakem z Rychnova do Liberce. Věříme, že i občané Rychnova linku využijí. Zajímavá možnost spojení do Liberce se nabízí i lidem z Pulečného, protože mezi linkami 159 a 101 je v Rychnově návaznost.“ říká Otto Pospíšil, zástupce ředitele společnosti KORID LK.
„Jsme rádi, že jsme se s Libereckým krajem dohodli a že bylo možné linku pro naše zaměstnance zavést,“ říká Hana Černá ze společnosti Inteva. „Naše společnost na provoz linky přispívá, takže je i v našem zájmu, aby naši zaměstnanci linku využívali. Věříme, že s ní budou spokojeni,“ dodala paní Černá.

 

vytisknout

 zpět