velikost textu: A A A

Výluka

Uzavírka na Dlouhém Mostě

02/09/15

Vážení cestující,

od neděle 6.září do soboty 12.září 2015 je plánována uzavírka železničního přejezdu v obci Dlouhý Most. Tato uzavírka má značný dopad na provoz regionálních autobusových linek  540 081 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Český Dub a 540 340 Liberec – Hodkovice nad Mohelkou – Turnov. Spoje těchto linek budou vedeny po objízdných trasách a to ve dvou základních variantách:
- první část pojede ve směru od Liberce – Doubí na zastávku Dlouhý Most,u tří lip, zde se otočí a sjede zpět po „staré silnici“ k nájezdu na I/35. Odtud pojede přímo až do Hodkovic (pouze vybrané spoje zajíždějí na zastávku Jeřmanice,hl.sil.).
- druhá část ve směru od Liberce, resp. Doubí najede rovnou na silnici I/35, po ní pojede na sjezd Jeřmanice a přes obec pokračuje kolem nádraží a zastávku Dlouhý Most, u pekárny nad železniční přejezd v Dlouhém Mostě, kde bude zároveň zřízeno provizorní stání zastávky U tří lip  (v jízdním řádu vyznačeno dodatkem „nást. nad přejezdem“). Odtud dále spoje pokračují přes Záskalí do Hodkovic.
Obdobné opatření samozřejmě platí i v opačném směru.
Jednotlivé spoje jsou vedeny tak, aby se trasy pokud možno střídaly (v prokladu obou linek). 
Výjimky představují večerní spoj v pracovní dny s odjezdem v 22:50 z Liberce do Českého Dubu a také část víkendových spojů ve směru z Liberce do Českého Dubu a Turnova, které projedou obě větve, tzn. jak na Dlouhý Most a zpět, tak i přes Záskalí.
Časy odjezdů spojů z Liberce zůstávají nezměněny, dojezdy do cílových zastávek ale z důvodu delší jízdní doby v některých případech mohou být o 5 - 15 minut později. Rovněž spoje z Českého Dubu, Hodkovic a Turnova pojedou v některých případech o 5 – 15 minut později.
Prosíme, abyste při plánování svých cest věnovali zvýšenou pozornost popsaným opatřením a zároveň omluvili možné komplikace v dopravě.

Souhrnný jízdní řád ke stažení zde 
Objížďkový jízdní řád linky 540 340 ke stažení zde 
Objížďkový jízdní řád linky 540 081 ke stažení zde

 

vytisknout

 zpět