velikost textu: A A A

Výluka

POZOR! Výlukové jízdní řády na tratích 030 (Liberec - Stará Paka) a 035 (Tanvald - Železný Brod)

09/07/15

(aktualizace 7.10.2015)

Vážení cestující,

dle sdělení Správy železniční dopravní cesty, s. o. dojde k prodloužení nepřetržité výluky v úseku Stará Paka - Liberec na trati 030 (Hradec Králové -) Jaroměř - Liberec, zahájené 15.července 2015, až do neděle 18.10.2015, 17:30 hod. Do stejného termínu trvá také nepřetržitá výluka na trati 035 Železný Brod - Tanvald.

Důvodem prodloužení výluky jsou provozní komplikace na straně zhotovitele. V rámci výluky dochází mj. k odstranění propadů rychlosti a opravám železničních přejezdů.

Ze strany dopravce České dráhy, a. s. přetrvávají následující opatření:

 • rychlíky Pardubice - Liberec a opačně jsou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Stará Paka - Liberec a opačně;
 • rychlíky Praha-Vršovice - Tanvald a opačně jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Turnov - Tanvald a opačně;
 • osobní vlaky v úseku Stará Paka - Liberec a opačně jsou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou ve vyloučeném úseku;
  • obsluha zastávek Doubí u Turnova a Sychrov je zajištěna z/do Turnova linkou "S" náhradní autobusové dopravy;
  • obsluha obce Rádlo je zajištěna vybranými spoji přes zastávku Rádlo,u kostela (cestující mohou využít i přestup na protijedoucí spoj v Rychnově u Jabl. n.Nis.).


Autobusy náhradní dopravy jedou na trati 030 v odchylných časech dle výlukového jízdního řádu. Výlukový jízdní řád současně platí také na trati 035 Železný Brod - Tanvald.

 

Výlukový jízdní řád pro trať 030

Výlukový jízdní řád pro trať 035.


Koordinace výluky s MHD:
 • první ranní rychlík ve směru Pardubice jede přes Jablonec nad Nisou (zast. Pražská);
 • poslední večerní rychlík z Pardubic jede přes zastávku Liberec,Fügnerova (příj. 0:09) s návazností na noční spoje MHD s odjezdem v 0:20 (v případě zpoždění vlaku vyčkají spoje MHD nejvýše 5 minut);
 • od posledního spoje z Liberce ve 22:53 je zajištěna ve stanici Rychnov u Jablonce n.Nis. (příj. 23:19) návaznost na linku 101 ve směru Jablonec n.Nis.;
 • spoj Os/NAD 5413 vyčká v zast. Rychnov u Jablonce n.Nis. (odj. 16:49) na spoj č. 24 linky 115 max. 5 minut (příj. 16:48)
 • noční linky MHD Liberec č. 97, 98 a 99 nebudou navazovat na první rychlík směr Pardubice, ale na první Os směr Stará Paka (k časovým posunům linek MHD 97, 98 a 99 v souvislosti s touto výlukou nedochází).

Dále upozorňujeme cestující na změny časů spojů R a Os trati 030 v důsledku NAD a dopad těchto změn na stávající návaznosti na MHD ve stanicích Liberec a Rychnov u Jablonce n.Nisou. Krom výše uvedené úpravy linky 101 ve večerních hodinách nedochází ke změnám jízdních řádů linek MHD v souvislosti s touto výlukou.Za případné komplikace způsobené výlukou se předem omlouváme.

vytisknout

 zpět