velikost textu: A A A

Aktualita

České dráhy od dubna rozšiřují síť cyklopůjčoven, nově budou ve všech regionech včetně Libereckého kraje

10/04/15

Se začátkem turistické sezóny otevřou České dráhy nové cyklopůjčovny ve dvou městech v Libereckém kraji. Od 1. dubna až do 31. října je možné si vypůjčit kola ve stanicích Mimoň a Doksy a kola je možné vracet také na hlavním nádraží v České Lípě. S vypůjčenými jízdními koly je možné naplánovat řadu zajímavých tras Kokořínskem nebo okolo Máchova jezera. 

V nově otevřených půjčovnách v Libereckém kraji je k dispozici celkem 16 horských a trekingových kol v pánské i dámské verzi a 2 dětská kola. Vydat na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Kola jsou registrována v systému CEREK, který je přímo napojen na městskou policii, čímž je zajištěno ještě lepší zabezpečení půjčených kol.

Tratě s bezplatnou přepravou vypůjčených kol

  • trať 080 v úseku Česká Lípa – Doksy
  • trať 086 v úseku Česká Lípa – Mimoň.

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Libereckém kraji

Jednodenní nájemné za kolo:

  • základní:  150 Kč
  • zlevněné: 120 Kč (pro držitele In Karty, Eurail, Interrail)

Jednodenní nájemné dětské kolo:

  • základní: 150 Kč
  • zlevněné: 120 Kč (pro držitele In Karty, Eurail, Interrail)

Zapůjčení přilby na 1 den stojí 25 Kč, rovněž zapůjčení dětské cyklosedačky na 1 den stojí 25 Kč.

V letošní sezóně se síť cyklopůjčoven ČD oproti předchozím rokům výrazně rozšíří a služba bude nově dostupná ve všech krajích České republiky. Kromě už existujících půjčoven a nových půjčoven v Libereckém kraji otevřou České dráhy nové půjčovny také ve středních Čechách, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. 

Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

 

(Zdroj: Tisková zpráva ČD)

 

vytisknout

 zpět