velikost textu: A A A

Aktualita

Tisková konference ke změnám jízdních řádů 2018/2019 a vyhlášení výsledků ankety

06/12/18

V úterý 4.12. proběhla tisková konference organizátora dopravy - KORID LK a Krajského úřadu Libereckého kraje ke změnám jízdních řádů, které začnou platit od neděle 9. prosince 2018.
Mimo novinek pro nadcházející období jízdních řádů, byl okomentovaný i dosavadní rok veřejné dopravy.

Obsah tiskové konference včetně podrobné přílohy je ke stažení v sekci tiskových zpráv.

 

Na závěr tiskové konference byly vyhlášeny výsledky tradiční ankety o nejoblíbenějšího řidiče a řidičku autobusu či tramvaje a průvodčí. 

Cestující již po dvanácté nominovali své favority a favoritky z řad dopravců, kteří v Libereckém kraji zajišťují veřejnou dopravu, a tímto způsobem jim děkují za pozitivní přístup, který k cestujícím mají. V oblíbené anketě bylo nominováno celkem 61 řidičů a 13 řidiček autobusů a tramvají. Vlakových průvodčích bylo nominováno 49  z toho 25 žen a 24 mužů.

V kategorii řidič/ka zvítězil Richard Lelek a druhé místo obsadil Jan Dutka, oba ze společnosti BusLine LK s.r.o.. Třetí místo obsadila řidička Veronika Sobotková ze společnosti ČSAD Liberec a.s. Kategorii průvodčích ovládly ženy, na první příčce Martina Peřinová ze společnosti České dráhy, a.s.. Nepravděpodoné se stalo skutečností a díky shodnému počtu hlasů obsadily druhé místo Martina Schäferová ze společnosti České dráhy, a.s. a Vendula Bártíková ze společnosti Die Länderbahn GmbH.  

vytisknout

 zpět