velikost textu: A A A

Aktualita

Zefektivnění provozu na trati Martinice v Krk. - Rokytnice n.Jiz.

12/10/18

 Koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje společnost KORID LK, spol. s r.o. zpracovává pro Krkonoše - svazek měst a obcí Studii zefektivnění provozu na železniční trati č. 042 Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou.

Základním posláním studie je zodpovězení otázky, jak je možné na tuto slabě využívanou trať přitáhnout další cestující. Ve hře je jak případná modernizace vozového parku a dopravní koncepce, tak i cesta zcela opačná se zaměřením na využití turistického potenciálu této zajímavé regionální trati s nasazením historických vozidel. Studie se dále zabývá využitím nádražních budov i propagací "Pojizerského pacifiku" jak se trati přezdívá.

Studie byla ve čtvrtek 11.10.2018 představena ve Vrchlabí členům pracovní skupiny  svazku a do konce října se budou zapracovávat připomínky, tak aby začátkem prosince mohla být studie a její závěry představeny na valné hromadě všem členům svazku.

Jakou cestou se bude budoucnost trati ubírat dále záleží na rozhodnutí svazku měst a obcí, obcí na trati a Libereckého kraje, který dopravu objednává.

vytisknout

 zpět