velikost textu: A A A

Aktualita

Modernizace železniční tratě do Frýdlantského výběžku zvyšuje komfort cestujícím

29/08/17


V srpnu 2017 byla do zkušebního provozu předána investiční akce modernizace části železničních tratí 037 Liberec –Černousy / Frýdlant – Jindřichovice pod Smrkem a 038 Raspenava – Bílý Potok pod Smrkem. Tratě významně tvoří dopravní obslužnost Frýdlanstkého výběžku a páteřní spojení s Libercem.

 

Investice do zabezpečovacího zařízení zvyšuje spolehlivost a plynulost intenzivního provozu na jednokolejných tratích s častým křižováním osobních i nákladních vlaků. Revitalizace kolejiště v Raspenavě (foto nahoře) a Frýdlantu v Čechách pro změnu nově umožňuje využívat nová bezbariérová nástupiště a elektronické informační systémy. Na tratích je osobní doprava provozována dle konceptu Jizerskohorské železnice a s výjimkou mimořádných případů je provoz zajištěn bezbariérově přístupnými vozidly. Od prosincových změn jízdních řádů se nové jízdní vlastnosti tratě projeví v také upravách jízdních řádů.

 

Frýdlant v Čechách - rekonstrukce kolejiště a výstavba bezbariérových nástupišťFrýdlant v Čechách - bezbariérové nástupiště.

 

 

vytisknout

 zpět