velikost textu: A A A

Aktualita

Zastávkové informační systémy - nízkonákladové řešení

29/08/17

Centrální dispečink IDOL a s ním spojené sledování vozidel nabízí každému cestujíécímu možnost sledovat on-line odjezdové tabule všech zastávek v IDOL na www.iidol.cz/mt

Stejná on-line data jsou poskytována pro elektronické informační panely na zastávkách (zastávkové informační systémy).

Vedle informačních panelů, které jsou pro tento účel speciálně vyrobeny existuje nízkonákladové řešení, kdy se on-line odjezdová tabule zastávky zobrazuje na běžném monitoru připojenému ke konkrétní webové stránce, která se automaticky obnovuje.

Oproti standardizovaným výrobkům není toto řešení příliš vhodné pro venkovní použití (vlhko, nečitelnost na slunci ad.). I přesto existují vhodná místa, kam lze monitor bezpečně umístit. Tato řešení můžete nalézt v praxi na autobusových nádražích v České Lípě a v Novém Boru a také nově na náměstí v Jablonném v Podještědí v okně knihovny, kde se zobrazují odjezdy ze zastávky Jablonné v Podj.,,žel.st.

 

Česká Lípa,,aut.nádr. v odjezdové hale

 

 

Nový Bor,,aut.nádr. v odjezdové hale
 

 

Jablonné v Podještědí na náměstí (zobrazují se odjezdy autobusů a vlaků od železniční stanice)

V případě zájmu o vybavení zastávky elektronickým informačním panelem ve vaší obci kontaktujte zástupce vedoucího dispečinku IDOL Rostislava Mocka, který Vám poskytne potřebné informace: rostislav.mocko@korid.cz tel.: +420 607 848 743.

Náklady na pořízení a provozování panelu hradí zájemce - typicky příslušná obec, případně jiný subjekt, či osoba (např. provozovatel kavárny, obchodu apod.).

Na příští rok je v přípravě program Dotačního fondu Libereckého kraje, z něhož by bylo možné na vybavení zastávky elektronickým informačním systémem získat finanční prostředky - toto se však bude stahovat pouze na standardizované výrobky, které v sobě zahrnují i audiovýstup pro nevidomé.

vytisknout

 zpět