velikost textu: A A A

Aktualita

Konference mezikrajské spolupráce na rozvoji cestovního ruchu

31/05/17

Zástupci koordinátora dopravy Libereckého kraje a náměstek hejtmana pro resort dopravy, investic a veřejných zakázek Marek Pieter se zúčastnili konference k turistické dopravě, marketingové strategii a propagace regionu České Švýcarsko. Důležitým tématem byla provázanost turistických regionů Českosaského Švýcarska a Lužických hor prostřednictvím pravidelného přeshraničního spojení veřejnou dopravou.

Součástí byla nejen prezentace aktuálního stavu, ale i výhled nových projektů pro léta 2018 až 2020. Mimo rozvoje stávajícího spojení mezi regiony Českolipsko, Novoborsko a Děčínsko, Šluknovsko byl představen plán spojení Českolipska přes Krompach, německý Jonsdorf, Grossschönau do Varnsdorfu a Krásné Lípy nebo z Jablonného v Podještědí do Zittau přes Petrovice a Oybin. 

Ze strany organizací věnujících se rozvoji cestovního ruchu, a to na české i německé straně, je zájem na sezónním dlouhodobě stabilním provozu veřejné meziregionální dopravy do turisticky atraktivních lokalit na úkor individuální automobilové dopravy.

 

Foto z konference v Domě Českého Švýcarska v Krásné Lípě. 

 

vytisknout

 zpět