velikost textu: A A A

Aktualita

Otevřena 73. výzva IROP -Terminály II

16/05/17

Od úterý 16.5.2017 do středy 27.9.2017 lze podávat žádosti o podporu na základě 73. výzvy řídícího orgánu IROP: Otevřena 73. výzva IROP - Výstavba a modernizace přestupních terminálů II.

Výzva je určena pro záměry výstavby, nebo celkové rekonstrukce přestupních uzlů - Terminálů, které mají vydané územní rozhodnutí a nachystanou žádost vč. projektové dokumentace pro stavební povolení a další náležitosti.

Přestupním uzlem - terminálem pro tento účel se rozumí zastávka, kde lze přestoupit minimálně mezi 3 linkami příměstské, městské autobusové dopravy, nebo alespoň mezi dvěmi druhy veřejné dopravy z čehož se za rozdílný druh dopravy považují příměstská a městská autobusová doprava a pak samozřejmě doprava vlaková a tramvajová. Z přestupního uzlu musí odjíždět v běžný pracovní den minimálně 40 spojů. Přestup mezi dvěmi druhy dopravy musí být bezbariérový, bezpečný vč. případného přechodu pro chodce a do vzdálenosti max. 200 m.

 

Více informací o 73. výzvě IROP naleznete zde

Informace ze semináře pro zájemce o 73. výzvu IROP konaného 11.5.2017 v Praze vč. prezentací

V předchozí 24 výzvě, která současné výzvě předcházela, a z které se s drobnými změnami vychází, bylo podpořeno 35 ze 40 podaných žádostí. Žádná z žádostí se netýkala Libereckého kraje - více o proběhlé 24. výzvě Terminály I. zde.

 

 

vytisknout

 zpět