velikost textu: A A A

Aktualita

KORID LK pořadatelem 26. členské schůze České asociace organizátorů veřejné dopravy

03/05/17

Členská schůze se schází 2x do roka a letos na jaře proběhla na ranči Malevil v Lužických horách. Zúčastnilo se jí všech 10 organizátorů z České republiky (+1 ze Slovenska), ale i zástupci Ministerstva dopravy, SŽDC, s.p., dodavatelé technologií do veřejné dopravy, celkem téměř 70 účastníků. Mezi nejzajímavější příspěvky se zařadila problematika národního tarifu České republiky, podmínky pro výstavbu přestupních terminálů bus/vlak, změny v legislativě veřejné dopravy či novinky dodavatelů informačních technologií.

 Mottem letošního setkání byla prezentace příhraniční dopravy v Trojzemí. Účastníci se svezli parním vláčkem z nedalekého Oybinu do Žitavy a potom mezinárodním Trilexem do Hrádku nad Nisou. Použili oblíbenou skupinovou turistickou jízdenku Euro-Nisa-Ticket, která platí na jeden den na většině linek a spojů Euroregionu Nisa. Snad největším zážitkem hodinové jízdy po území třech států byla konzumace německého piva zakoupeného za české koruny v jídelním voze parního vláčku do Žitavy.

 Účastnici vyjádřili uznání organizátorům, k jejich spokojenosti přispělo i hezké (proti předpovědi) počasí a zejména ochotný personál i přátelská atmosféra Malevilu.

 

vytisknout

 zpět