velikost textu: A A A

Aktualita

Těšíte se na kolo?

27/02/17

Zima, která v letošním roce přála lyžařům, se s námi pozvolna loučí a pomalu nastává čas „oprášit“ kolo a přemýšlet, kam vyrazit na další výlety. Liberecký kraj podobně jako v minulých letech nabízí možnost vzít kolo na cestu i ve vybraných prostředcích veřejné dopravy – do vlaku nebo do cyklobusu.

V rámci železniční dopravy mají cestující možnost vzít kolo do vlaku (do vyčerpání kapacity vlaku). Od 29. dubna bude opět v provozu posilový vlak „„Cipísek“ z Liberce přes Turnov a Rovensko pod Troskami do Jičína a zpět (každou sobotu, neděli a státní svátek až do 1.10.; v době od 27.května do 25.června pojede dopoledne v úseku Turnov – Rovensko p.Troskami denně).

Pro přepravu většího množství kol bude od každou sobotu od 3. června do 30. září v provozu i cyklovlak z Liberce (odj. 9:05, resp. z Jablonce n.Nis. v 9:26) do Kořenova, z Kořenova (odj. 11:14) do Rovenska pod Troskami a z Rovenska pod Troskami (odj. 14:59) do Liberce.

V rámci autobusové dopravy budou v provozu i v roce 2017 oblíbené cyklobusy do Jizerských hor, do Českého ráje, do Krkonoš či do Lužických hor. Jako první vyjíždí od 29. dubna linky do Jizerských hor (395 z Liberce a Jablonce n.Nis. na Bedřichov, 795 z Jablonce n.Nis. na Bedřichov a na Jizerku), víkendové spoje linky 650 pojedou s cyklovlekem z Frýdlantu na Smědavu stejně jako vybrané víkendové spoje linky 270 z Liberce na Výpřež, do Osečné a Stráže pod Ralskem. Následovat budou od 3. června linky 391 a 392 mezi Turnovem a Jičínem, které pojedou Českým rájem, a linka 990 z Harrachova do Pece pod Sněžkou na Horní Malou Úpu. V období letních prázdnin pak budou v provozu také linky 591 a 592 na Kozákov.

Provoz cyklobusů v Libereckém kraji v letní sezóně 2017 (přehled)

První „vlna“ cyklobusů odstartuje již o prodlouženém víkendu na přelomu dubna a května, tj. v sobotu 29.4. Půjde o následující linky a trasy:

1)      Linka 441 Nový Bor – Cvikov – Krompach (provoz dvou párů spojů o sobotách a jednoho páru o nedělích a státních svátcích až do 1.10.)

2)      Linka 270 Liberec – Osečná – Hamr na Jezeře – Stráž p.Ralskem (provoz tří párů spojů o sobotách, nedělích a státních svátcích až do 1.10.)

3)      Linka 395 Liberec – Bedřichov – Jablonec nad Nisou – Turnov 

      (provoz tří párů spojů mezi Libercem a Jabloncem n.Nisou přes Bedřichov a dvou párů spojů mezi Jabloncem n.Nisou a Turnovem o sobotách, nedělích a státních svátcích až do 1.10.; v období letních prázdnin k nim přibude jeden pár spojů mezi Libercem a Jabloncem n.Nisou přes Bedřichov i v pracovní dny)

4)      Linka 650 Frýdlant – Hejnice – Bílý potok – Smědava (provoz tří párů spojů v celé trase a jednoho posilového spoje z Hejnic na Smědavu o sobotách, nedělích a státních svátcích až do 1.10.; v období letních prázdnin k nim přibude jeden pár spojů i v pracovní dny)

5)      Linka 795 Jablonec nad Nisou – Bedřichov – Josefův Důl – Albrechtice – Tanvald – Kořenov,Jizerka (provoz jednoho  páru spojů v celé trase a dvou párů spojů pouze z Kořenova na Jizerku o sobotách, nedělích a státních svátcích až do 1.10.; v období letních prázdnin o víkendech doplněn jeden pár přímých spojů z Jablonce n.Nisou na Jizerku mimo Bedřichov a Josefův Důl) 

Další linky zahájí provoz 3.června v oblasti Českého ráje a Krkonoš:

1)      Linka 391 Turnov – Hrubá Skála – Libuň – Holín – Jičín (dva páry spojů vedené o sobotách, nedělích a státních svátcích do 3.9.; po dobu letních prázdnin pojedou denně mimo pondělí)

2)      Linka 392 Jičín – Mladějov – Sobotka – Vyskeř – Turnov (dva páry spojů vedené o sobotách do 3.9.; po dobu letních prázdnin bude provoz rozšířen o pondělky, úterky a čtvrtky)

3)      Linka 990 (zajišťovaná dopravci BusLine a.s. a OSNADO spol. s r.o. v protisměrné trase) Harrachov – Kořenov – Rokytnice nad Jizerou – Vrchlabí – Jánské Lázně – Pec pod Sněžkou – Horní Malá Úpa (dva páry spojů o sobotách, nedělích a státních svátcích do konce září, tj. 30.9.; v období letních prázdnin pojedou denně, v září pak ještě 7.9., 14.9., 21.9. a 28.9., tj. vždy ve čtvrtek)

Konečně v době letních prázdnin budou provozovány také dvě „Kozákovské“ linky, tedy:

       1)      Linka 591 Semily – Chuchelna,Kozákov – Rovensko pod Troskami – Holín – Jičín (provoz vždy ve středu, v pátek a v neděli)

2)      Linka 592 Semily – Chuchelna,Kozákov – Vyskeř – Turnov – Malá Skála - Chuchelna,Kozákov – Semily (provoz vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu)

 

vytisknout

 zpět