velikost textu: A A A

Aktualita

Od nového jízdního řádů přibude spojů mezi Libercem a Mladou Boleslaví

11/12/16

Od neděle 11. prosince, kdy začnou platit nové jízdní řády, bude posíleno autobusové přímé spojení Liberecka s Mladoboleslavskem. V pracovní dny budou jezdit čtyři páry nových spojů a o víkendu dva.

V současnosti zajišťuje přímé spojení z Liberce do Mladé Boleslavi linka č. 360 dopravce ČSAD Liberec s osmi páry spojů v pracovní dny, dvěma páry v sobotu a čtyřmi v neděli. Ta je v celém úseku zařazena do integrovaného dopravního systému IDOL, a cestující tak mohou bez omezení využívat výhod levnějšího integrovaného jízdného včetně časových kupónů.

S novými jízdními řády přibydou tři páry spojů v pracovní dny na lince 360 a jeden expresní pár spojů v pracovní dny a dva páry o víkendu na nové dálkové lince č. 630 z Frýdlantska, která pojede až do Prahy.

Všechny nové spoje budou plně zaintegrovány do Integrovaného dopravního systému IDOL. Nové spoje linky 360 bude zajišťovat dopravce ARRIVA Střední Čechy autobusem, který je plně vybavený podle kritérií Standardů IDOL včetně informačních systémů. Dopravcem na lince 630 bude ČSAD Liberec.

 

Novinkou je také to, že na spoje jedoucí na směny do a ze Škoda Auto nasadí ČSAD Liberec 15ti metrový autobus, který má kapacitu až 63 sedících cestujících.

Odkaz na kompletní tiskovou zprávu zde.

 zpět