velikost textu: A A A

Aktualita

Cyklobus přes Ještěd

03/08/16

Již od 12. června 2016 vozí autobusová linka z 270 z Liberce do Stráže pod Ralskem na vybraných spojích o víkendu cyklovlek.

Z libereckého autobusového nádraží je tak možné vyjet 3x denně s kolem až na Výpřež. Těch 400 m převýšení na necelých 10 kilometrech by rychleji než autobus dokázal zvládnout snad jedině vítěz Tour de France,“ říká Jan Roženský ze společnosti KORID LK spol.s r.o., jenž má na starost jízdní řád této linky. Cyklobusem lze pokračovat dále přes Hodky, Osečnou, Hamr na Jezeře až do Stráže pod Ralskem. Za bariérou Ještědského hřebene se nabízí celá řada zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Ať již to je vyhlídková jízda z Hodek do Českého Dubu, cyklostezka Ploučnice z Osečné do Stráže pod Ralskem, vojenské letiště v Ralsku-Hradčanech, nebo třeba muzeum vystěhovalectví do Brazílie v Náhlově.

Cyklobus přes Ještěd několik let nejezdil kvůli dlouhodobé uzavírce mostu v Břevništi. Před obnovením provozu letos v červnu bylo nutné vyřešit několik podstatných detailů, aby bylo na provoz spolehnutí, jako dostatek vozidel s tažným zařízením,  a také řidičů s patřičným rozšířeným oprávněním“ říká Ladislav Roučka z ČSAD Liberec, a.s.  „Kapacita cyklobusu je až 36 jízdních kol a s jejich naložením vám pomůže pomocník řidiče“ dodává.

Cyklobus přepraví cestující podle tarifu IDOL. Cena za přepravu jízdního kola v autobusech podle tarifu IDOL je 25 Kč v jednom spoji nebo 50 Kč na celý den.

Leták cyklobus 270 s tipy na výlet

 

Mapa cyklobusů v Libereckém kraji a okolí včetně jízdních řádů

 

vytisknout

 zpět